Netflix i najlepsze seriale młodzieżowe - mocne tytuły na długie wieczory filmowe

Netflix ma w swojej bibliotece najlepsze seriale młodzieżowe. To ciekawe produkcje, które bawią, a czasem też i uczą. Szukasz czegoś na wspólny rodzinny wieczór? Sprawdź, jakie filmy poleca się dla nastolatków i nie tylko.

Netflix i najlepsze seriale młodzieżowe - czemu warto je wybierać?

Netflix ma najlepsze seriale młodzieżowe albo jedne z najlepszych. Zaobserwować można to w wielu rankingach filmowych. Informacje na ten temat mogą być o tyle pomocne, że czasem szuka się czegoś na wieczór z nastolatkiem, co oboje obejrzycie z przyjemnością. Jeśli produkcja jest dobra, sprawi przyjemność zarówno starszym, jak i młodszym. Wybieranie takich seriali pokazuje młodym, że lubimy spędzać z nimi czas. Oczywiście postawić można także na szeroki wybór filmów z innych platform - wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakiego rodzaju filmu szukamy.

Zobacz wideo Te filmy mogły mieć inne zakończenie. Ale nie żałujemy

Seriale Netflixa dla młodzieży - w jakich kategoriach można ich szukać?

Warto zaznaczyć, że platforma ta posiada także szereg cenionych filmów dokumentalnych. Oznacza to, że seriale Netflixa dla młodzieży nie muszą dotyczyć tylko wymyślonej fabuły, a mogą przekazywać także treści edukacyjne w bardzo przystępnej i interesującej formie. Poza tym dostępne są także seriale obyczajowe, dramatyczne, fantasy, a także rysunkowe, animowane i wiele innych. Co ważne, serwis daje także możliwości różnych ustawień rodzicielskich, gdy założone będzie konto dla dziecka. 

Jakie są popularne seriale dla nastolatków?

Dorastanie to trudny okres dla młodych ludzi. Powoli wkraczają w okres dorosłości i muszą zmierzyć się z wieloma nowymi problemami. Zmienia się szkoła, znajomości i potrzeby. Te wszystkie tematy bywają inspiracją dla producentów filmowych i reżyserów niezależnie od tego, czy seriale dla nastolatków można zaliczyć do tych z rodzaju science fiction, czy dramatycznych. Wśród tych najbardziej popularnych, wymienić można:

  • "Stranger Things";
  • "Trzynaście powodów";
  • "Atypowy";
  • "Riverdale";
  • "Tacy właśnie jesteśmy";
  • "Kumple";
  • "Outer Banks".

Seriale Netflixa dla młodzieży - co wybrać?

Tu wybór jest bardzo szeroki. Dobre seriale Netflixa dla młodzieży, zresztą z innych serwisów podobnie, oglądają nie tylko grupy nastolatków, ale także i dorosłych. Duże znaczenie ma fabuła, która musi trafić do wielopokoleniowej publiczności. Wśród najbardziej polecanych wymienić można:

"Stranger Things" 

Niezwykły serial, który miksuje w sobie wątki dotyczące zarówno strasznych potworów, jak i eksperymentów na ludziach, czy różnych tajemnic. Każdy sezon jest zupełnie inny i niesie ze sobą inne doświadczenia.

"Riverdale" 

Niesamowita historia grupy przyjaciół, w której przewijają się wątki kryminalne, miłosne, ale też i fantasy. Serial powstał na kanwie komiksu Archie Comics.

"Cień i kość" 

Interesująca opowieść fantasy. Pojawia się tu magia i zmagania dobrych i złych bohaterów. Walka czarnych i białych charakterów toczy się w tle niemal carskiej Rosji.

"Chilling Adventures of Sabrina" 

Kolejny serial inspirowany Archie Comics. Jest to historia młodej czarownicy Sabriny, która nie tylko uczy się magii, ale musi się zmierzyć ze światem zarówno ludzkim, jak i tym drugim, magicznym. Wynika z tego wiele zabawnych, ale też i przerażających historii.

Najlepsze seriale młodzieżowe - co jeszcze warto obejrzeć poza hitami Netflixa?

Problematyka młodych ludzi i ich rozterki to temat bardzo szeroki, który często stawał u podstaw różnych filmów i seriali. Najlepsze seriale młodzieżowe to nie tylko te, które zajmują się tym tematem, ale też porywają fabułą. Często mają też komediowy charakter, co pomaga oswoić się z trudnymi, młodzieżowymi problemami. Wśród takich seriali, które podbiły serca nastolatków, ale i nie tylko, wymienić można:

"Nastoletni Wilkołak" 

Niezwykła opowieść o nastolatku, który zostaje ugryziony przez wilkołaka. W miarę upływu czasu zaczyna odkrywać, że zyskał nowe umiejętności.

"Weronika Mars" 

Tytułową bohaterkę spotyka tragedia. Jej przyjaciółka zostaje zamordowana. Dziewczyna nie może pogodzić się z tym zdarzeniem i postanawia odszukać sprawcę.

"Bajer z Bel-Air" 

Humorystyczna opowieść o nastolatku, który zamieszkał z bogatymi krewnymi. Rodzina próbuje opanować szalonego młodzieńca i wpoić mu jak najlepsze wartości.

"Plotkara" 

To serial, który w dużej mierze oddaje wirtualną rzeczywistość, z którą mierzy się nie tylko młodzież. Tajemnicza dziewczyna, która prowadzi blog, opisuje na nim wszystko, co dzieje się na Upper East Side.

"Euforia" 

Niezwykła opowieść o nastolatce i transseksualnej dziewczynie. Nowa znajomość wpływa na nie obie.

Zobacz też: "Arcane" sezon 2 - kiedy premiera nowych odcinków i co wiadomo na temat fabuły?

*W materiale wykorzystano zdjęcia Netflixa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.