Prezent na Dzień Kobiet - błyskotliwe pomysły na podarunki dla wyjątkowych osób. Wejdź i się zainspiruj

Prezent na Dzień Kobiet to zagadnienie, które może spędzać sen z powiek niejednemu mężczyźnie. Poszukiwania w wielu przypadkach mogą nie być proste. Podpowiadamy, co może się sprawdzić jako najlepszy prezent dla kobiety.

Prezent na Dzień Kobiet -  czy jest coś, czego lepiej nie dawać?

Prezent na Dzień Kobiet wydaje się rzeczą prostą, ale nic bardziej mylnego. Dość łatwo można popełnić faux-pas. Przykładem może być tutaj sytuacja, gdy panowie, którzy nie znają się na kosmetykach, kupią dla ukochanej np. krem, który nie jest dopasowany do grupy wiekowej. Jeszcze nic, jeśli będzie to krem przeznaczony dla młodszych kobiet. Gorzej, jeśli np. 30-latce da się krem dla pań w podeszłym wieku. Podobnie nie powinno się dawać takich prezentów jak płyn do higieny intymnej czy antyperspirant.

Niekoniecznie też sprawdzi się zakup prezentów, które określane są mianem praktycznych. Podarunek ma to do siebie, że powinien być wyjątkowy i sprawiać przyjemność tylko tej osobie, a nie służyć np. do sprzątania czy gotowania.

Wbrew pozorom niekoniecznie dobrym pomysłem będzie także wybór perfum, chyba że wiemy dokładnie, jakich używa ukochana kobieta. Często bowiem ludzie są nadwrażliwi na konkretne zapachy i podarowanie perfum na chybił-trafił, przynieść może skutek odwrotny od zamierzonego.

A jaki prezent na Dzień Kobiet w pracy?

Niejednokrotnie święto pań przypada w tygodniu, a zatem często w tym czasie oddają się one obowiązkom zawodowym. W większości miejsc, w których pracują kobiety, są także mężczyźni, którzy w tym dniu chcą podarować coś swoim współpracownicom. Prezent na Dzień Kobiet w pracy powinien być więc subtelny i po prostu okazywać szacunek i pamięć. Najlepiej więc skupić się na prostych rzeczach takich jak np. czekoladki czy kwiaty.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Jakie prezenty na Dzień Kobiet dla aktywnych?

W dzisiejszych czasach wiele pań uprawia różne sporty i należy do osób, które są aktywne fizycznie. Niekoniecznie więc zakup czekoladek może okazać się trafionym pomysłem dla takich dam. Jakie prezenty na Dzień Kobiet można w takim razie wymyślić, aby sprawić przyjemność komuś, kto kocha sport?

Można spróbować wykupić dodatkowy karnet na zajęcia, na które wiemy, że dana kobieta uczęszcza, czy opłacić karnet w siłowni. Można także kupić kartę podarunkową do SPA lub na zabiegi pielęgnacyjne, na które można udać się po ciężkim dniu pracy i ćwiczeniach, aby się zrelaksować.

Pomysły na prezent na Dzień Kobiet DIY - jaki podarunek można zrobić z dzieckiem?

W dzisiejszych czasach istnieje możliwość dokonywania zakupów zarówno przez internet, jak i stacjonarnie. Oferty sklepów zwłaszcza w okresie różnych świąt, są ogromne i dają niesamowity wybór. Można też z łatwością znaleźć tam pomysły na prezent na Dzień Kobiet, ale nic nie sprawia takiej przyjemności jak świadomość, że ktoś wykonał jakiś upominek dla nas osobiście. Szczególnie sentymentalne są prezenty, które wręczone są przez dzieci, a przecież mali chłopcy również planują podarunki dla swoich mam czy sióstr. Wśród takich prezentów, które można by wykonać z dzieckiem samodzielnie, wymienić można:

 • laurkę;
 • kubek malowany przez dziecko;
 • naszyjnik czy bransoletka zrobione z muliny, koralików lub innych elementów;
 • pyszne wypieki np. ciasto lub ciastka.

Jak wybrać prezent dla żony na Dzień Kobiet? Podpowiadamy

Jak wybrać prezent dla żony na Dzień Kobiet? To sytuacja teoretycznie wydaje się prosta, ponieważ mąż powinien dobrze znać potrzeby małżonki. Powinien wiedzieć, co lubi i co sprawia jej przyjemność. Tymczasem, gdy przychodzi do wyboru prezentu, trudno jest się zdecydować. Warto więc skupić się na tym, co spotka się z radością i entuzjazmem po stronie żonie. Przykłady prezentów, które podobają się większości kobiet, to:

 • czekoladki;
 • biżuteria;
 • szklane figurki, gdy ktoś zbiera bibeloty;
 • zestaw ulubionych kosmetyków;
 • kubek z dedykowanym napisem;
 • kwiaty;
 • poduszkę czy ręcznik z dedykowanym napisem.

Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek

W tym szczególnym dniu trzeba zadbać o płeć piękną nie tylko tę dorosłą, ale i dziewczynki, które także są małymi kobietami. Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek to w tej sytuacji równie ważny upominek. Co 8 marca panowie mogą podarować córkom i siostrom? Możliwości jest wiele, ale oczywiście zależy od wieku młodej damy. Jako przykład wskazać można:

 • bransoletkę;
 • śliczną, dedykowaną poduszeczkę;
 • ładne pudełeczko na drobiazgi;
 • pamiętnik;
 • dedykowany kubeczek;
 • łańcuszek z zawieszką.

Zobacz też: Kwiaty na Dzień Kobiet - gotowe pomysły na symboliczną kompozycję

Więcej o:
Copyright © Agora SA