Czy słomki powodują zmarszczki? Badania jednoznacznie pokazują efekty. Tiktokerka znalazła rozwiązanie

Picie ze słomki jest dla wielu osób najwygodniejszą formą spożywania napojów. Niestety mało kto wie, że długotrwałe ich stosowanie nie tylko jest nieekologiczne, ale i powoduje powstawanie zmarszczek. W pierwszym przypadku możemy zaopatrzyć się w wielorazową rurkę, ale drugiego ciężko uniknąć.

Choć picie ze słomki u małych dzieci nie wywołuje negatywnych skutków to u nastolatków i dorosłych, może powodować powstawanie pionowych zmarszczek wokół ust. Nieestetyczne bruzdy nazywane są potocznie "zmarszczkami palacza". Pewna tiktokerka znalazła jednak zaskakujący sposób, jak pić przez rurkę, a równocześnie ich uniknąć.

Zobacz wideo Jak zlikwidować chomiki na twarzy? Poświęć na to kilka minut dziennie

Słomka powoduje zmarszczki. Zbyt częste używanie skutkuje pionowymi bruzdami

Do najczęstszych przyczyn powstawania zmarszczek należą ekspozycja na słońce, spanie w niewłaściwy sposób, zbyt dużo stresu oraz brak odpowiedniej pielęgnacji skóry. Wiele osób twierdzi także, że przyczyną nieestetycznych pionowych linii wokół ust może być picie napojów przez słomkę. Choć jednorazowy wybryk nie sprawi od razu, że nabawimy się bruzd, to już codzienne używanie rurki do picia może rzeczywiście coś zmienić. Długoterminowe zaciskanie ust w charakterystyczny sposób będzie powodowało powstawanie zmarszczek w okolicy warg. Choć potocznie pionowe wgłębienia nazywane są "zmarszczkami palacza", to mogą powstać niezależnie od tego, czy palimy, czy nie. Wystarczy, że wykonujemy podobny gest "zaciągania" lub układamy usta w dziubek. Powoduje to większe napięcie skóry, a co za tym idzie powstawanie niepożądanych bruzd. Mimo to jest sporo osób, które nie wyobrażają sobie zaprzestania korzystania ze słomek. Pewne rozwiązanie znalazła popularna tiktokerka.

Jak uniknąć zmarszczek? Pijąc z takiej słomki nie narażasz się na powstawanie zmarszczek

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków i rzeczywiście coś w tym jest. Znaleziono bowiem ciekawy sposób na uniknięcie zmarszczek, a przy okazji wciąż stosowanie ulubionych słomek. Innowacyjny produkt pokazała na swoim materiale popularna tiktokerka, publikująca pod nazwą @lauren.erro. Chodzi o silikonowe rurki do picia, które dopasowują się tak, że możemy pić przez nie, nie zaciskając ust i nie zasysając mocno powietrza. Dzięki temu skóra jest rozluźniona, a pionowe zmarszczki nie mają prawa powstać. Co więcej, takie rozwiązanie okazuje się być bardzo ekologiczne. Słomka jest wielorazowa, nadaje się do mycia w zmywarce i z pewnością posłuży użytkownikowi przez długi czas. Internauci mają mieszane uczucia, choć znalazły się panie, które zachwyciły się pomysłem.

Dobra, kupiłam te słomki i są świetne, ale dodam tylko, że trzeba się długo uczyć, jak skutecznie ich używać.
Dziewczyno, picie przez słomki zniszczyło mój wypełniacz do ust. Potrzebuję tych silikonowych rurek!

 - czytamy pośród różnych komentarzy. Choć rzeczywiście taki sposób picia może powodować zmarszczki, to znacznie większy wpływ na ich powstawanie zawsze będą miały geny. Tego jednak już nie unikniemy, ale możemy próbować niwelować nawilżającymi kosmetykami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA