Najlepszy prezent na Dzień Kobiet dla nauczycielki. Możesz wręczyć go całą klasą lub osobiście

Dzień Kobiet już lada moment, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim prezencie. W tym czasie obdarowujemy nie tylko naszych najbliższych - mamę, babcię i siostrę - ale również koleżanki w szkole i nauczycielki. Jaki upominek będzie odpowiedni dla pani z przedszkola? Zobacz nasze propozycje.

Dzień Kobiet 2024 to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt na początku wiosny. Tradycyjnie obchodzimy go nie tylko w gronie rodziny, ale również w pracy czy szkole. Wielu uczniów zastanawia się nad tym, czym obdarować koleżanki z klasy. Nie zapominajmy jednak również o nauczycielkach. Dla nich warto przygotować coś specjalnego.

Zobacz wideo Nina Kowalewska-Motlik o niezależności finansowej kobiet. "Od momentu, kiedy nauczy się liczyć, to powinna wiedzieć, że trzeba liczyć na siebie"

Prezent na Dzień Kobiet dla nauczycielki. Jak obchodzimy dzień kobiet w przedszkolu i w szkole?

Jednym z pierwszych upominków, jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o nauczycielce, jest książka. Co prawda to dosyć dobre rozwiązanie, pod warunkiem że dobrze znamy gust naszej wychowawczyni. Na pewno nie powinniśmy obdarowywać jej podręcznikami, lekturami czy poradnikami. Jeśli jednak wiemy, że lubi czytać poezję, kryminały lub interesuje się architekturą, poszukajmy czegoś w tej tematyce, a z pewnością doceni gest. W przypadku, gdy nie wiele wiemy o naszej opiekunce, warto postawić na uniwersalne, sprawdzone upominki. Elegancki kalendarz lub organizer zawsze przydadzą się pracownikom szkoły. Może się jednak zdarzyć, że nauczycielka ma już swój ulubiony notes, dlatego przed świętem kobiet ważne jest, by zrobić niewielkie rozeznanie. O poradę możemy poprosić innych wychowawców lub uczniów ze starszych klas. Doskonałą propozycją na dzień kobiet zawsze będzie eleganckie pióro wieczne w gustownym opakowaniu. Choć taki gadżet nieco więcej kosztuje, to z pewnością ucieszy nauczycielkę i będzie dla niej nie tylko przydatnym akcesorium, ale i piękną pamiątką i ozdobą. Podczas dnia kobiet nie zapominajmy jednak o innych paniach, pracujących w przedszkolu i szkole. Dla nich także powinniśmy znaleźć choć niewielki, symboliczny upominek.

Laurki na Dzień Kobiet od klasy. Klasyczne upominki dla nauczycielki, które na pewno się sprawdzą

Szkoła to nie tylko nasza wychowawczyni i koleżanki z klasy. Nie zapominajmy o dyrekcji, sekretarce oraz paniach, które dbają o porządek. Warto pokusić się o miły gest i wręczyć im uniwersalną laurkę lub kwiatka. Dla niektórych sprawdzi się roślina doniczkowa lub bukiet, dla innych wystarczy symboliczna różyczka lub goździk. Jedno jest pewne, kobiety ucieszą się z samego gestu. Warto także zadbać o odrobinę słodyczy. Może być to pięknie opakowana bombonierka lub zestaw pralinek, ale równie dobrze sprawdzi się czekolada o oryginalnym smaku lub naturalne słodycze z manufaktury. Prezenty wcale nie muszą być drogie, wystarczy symboliczny gest. Laurki możecie już wcześniej wykonać w klasie, a na słodkości wspólnie się złożyć, wtedy wyjdzie o wiele taniej. Ne zapominajmy również o złożeniu życzeń. Miły wierszyk lub kilka słów od serca z pewnością poprawią kobietom humor w ten wyjątkowy dzień.

Więcej o:
Copyright © Agora SA