Ten trik sprawi, że żaden sąsiad cię już nie podglądnie! Ochroni twój balkon przed wścibskimi spojrzeniami

W większości miast w Polsce wreszcie odczuć możemy prawdziwą wiosnę! Taka pogoda sprawia, że coraz częściej mamy ochotę na przesiadywanie na balkonach bądź tarasach. Relaks na swoich zewnętrznych przestrzeniach często zakłócany jest jednak przez niechciane spojrzenia sąsiadów. Jak się przed nimi osłonić? Pomoże wam ten prosty trik.

Prywatność na balkonie? Ten trik pomoże ci ją uzyskać w mgnieniu oka

Temperatura 20 stopni, która aktualnie utrzymuje się w wielu miastach w Polsce zdecydowanie sprzyja tak zwanemu odgruzowywaniu balkonów i tarasów po zimie. Coraz chętniej będziemy teraz korzystać z tych zewnętrznych przestrzeni. Podczas pracy czy relaksu na balkonie dość często przeszkadzają nam jednak spojrzenia sąsiadów lub przypadkowych przechodniów. Jak się przed nimi osłonić? Mieszkając w bloku, a szczególnie wynajmując tymczasowo mieszkanie, często nie mamy możliwości zamontowania wysokiej barierki, czy innych stałych osłon. W takich przypadkach idealnie sprawdzą się chwilowe rozwiązania, które można szybko zamontować i równie sprawnie rozmontować na sezon zimowy. 

Jedną z takich osłon może być sztuczny bluszcz zamocowany na gotowej siatce. Mając taki rodzaj osłony wystarczy rozwinąć ją i zamocować do barierek za pomocą trytytek. Taki rodzaj osłony nie wymaga od nas właściwie żadnych umiejętności, a dodatkowo robi natychmiastowy efekt. Przewagą takiego rozwiązania jest także fakt, że sztuczny bluszcz nie hamuje przepływu powietrza. Popularne drewniane osłony zamocowane do barierki często uniemożliwiają przepływ powietrza, przez co na balkonie tworzy się zaduch. Dodatkowo takie osłony pod naporem wiatru mogą również uderzać o barierkę co w dłuższej perspektywie czasu może być dość uciążliwe. W przypadku sztucznego bluszczu nie mamy tego problemu. 

Jeśli jednak sztuczny bluszcz nie jest rozwiązaniem, które wpisuje się w twoje gusta, to innymi sposobami osłonięcia balkonu mogą być także:

  • markizy boczne
  • siatki maskujące 
  • żywe rośliny

Opcji jest naprawdę wiele i z pewnością każdy znajdzie najlepszą dla siebie opcję.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA