Tak ubiera się córka prezydenta. Kinga Duda stawia na ponadczasową elegancję i stylowe połączenia

Córka prezydenta, Kinga Duda unika wystąpień publicznych i udzielania się w życiu społecznym. Prywatnie pracuje w warszawskiej kancelarii, ale o reszcie jej poczynań wiadomo niewiele. Niekiedy jednak pokazuje się u boku rodziców. Dzięki temu możemy ustalić, w jakim stylu ubiera się młoda kobieta.

28-letnia córka Andrzeja Dudy, prezydenta Polski, i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy jest jedynym dzieckiem pary. Choć unika dziennikarzy i nie udziela się publicznie, zdarza jej się towarzyszyć rodzicom podczas najważniejszych państwowych uroczystości. To właśnie wtedy możemy najlepiej przyjrzeć się jej stylowi. Okazuje się, że Kinga Duda zna się na modzie jak mało kto.

Zobacz wideo Malwina Wędzikowska ocenia stylizacje gwiazd z sopockiego festiwalu. Zwróciła uwagę na Julię Wieniawę

Kim jest córka Andrzeja Dudy? Kinga Duda może pochwalić się wykształceniem

Kinga Duda urodziła się 21 listopada w 1995 roku jako jedyna córka prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Informacji na jej temat nie znajdziemy wiele, gdyż skrzętnie chroni ona swoją prywatność. Wiemy jednak, że młoda kobieta ukończyła prawnicze studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, podobnie jak zrobił to wiele lat temu jej ojciec. Udało jej się nawet reprezentować nasz kraj podczas studenckiego konkursu międzynarodowego w Madrycie. Zaraz po uczelni udała się za granicę do szkoły podyplomowej, by studiować prawo amerykańskie na Katolickim Uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie. Po odbyciu stażu z kolei w Wielkiej Brytanii wróciła do Polski, by pracować jako prawniczka w jednej z kancelarii w Warszawie. Choć Kinga Duda nie uczestniczy raczej w życiu społecznym i politycznym, to zdarza jej się pojawiać na najważniejszych uroczystościach państwowych u boku rodziców. Zawsze stara się zachować profesjonalizm i odpowiednio dobrać ubiór do okazji. Najczęściej stawia na klasyczne połączenia i ponadczasową elegancję. Nie da się ukryć, że ma własny styl i zna się na modzie, podobnie jak jej matka.

Kinga Duda ma swój własny styl. Wybiera klasyczne połączenia i stonowane kolory

W przeciwieństwie do swojej matki, Agaty Kornhauser-Dudy, Kinga nie eksperymentuje z asymetrycznymi krojami i wyrazistymi kolorami. Zamiast tego stawia na czernie, biele i granaty. Ciemne ubrania doskonale kontrastują z jej jasnymi blond włosami, które często upina w elegancki kok. Młoda prawniczka często dopasowuje fasony do swojej szczupłej figury tak, by podkreślały wcięcie w talii i wyrównywały proporcje. Nie szczędzi również klasycznych dodatków w postaci delikatnej, złotej biżuterii. Jednymi z najczęściej wybieranych stylizacji Kingi Dudy są białe koszule i ołówkowe spódnice. Podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku jednak nieco bardziej zaszalała, stawiając na beżowy total look. Nie da się ukryć, że córka Andrzeja Dudy wyglądała wtedy naprawdę szykownie i zjawiskowo. Na gładką kremową bluzkę założyła idealnie skrojony żakiet z długim kołnierzem i eleganckim zapięciem na guziki. Pokusiła się także o delikatny, skromny makijaż, który nadał jej dziewczęcego wdzięku. Kinga Duda, choć nie pokazuje się często, to zawsze wie, jak się zaprezentować, by zrobić dobre wrażenie.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.