Najpopularniejsza polska piosenkarka straciła córkę. Dziś mieszka samotnie w domu opieki

W latach 70. i 80. uznawana była za jedną z najpopularniejszych polskich artystek, tuż obok Anny German. Choć na jej koncerty przychodziły rzesze fanów, a jej piosenki stawały się hitami, to życie prywatne nie było dla niej łaskawe. Z tego powodu dziś mieszka samotnie w domu opieki.

Wiesława Drojecka to gwiazda polskiej estrady lat 70. i 80., często porównywana do popularnej Anny German. Kobieta oddana była muzyce, a potem swojej rodzinie, którą spotkał smutny koniec. Po śmierci jedynej córki piosenkarka wycofała się z życia publicznego, a kilka lat temu samotna trafiła do domu opieki. Co dokładnie wydarzyło się w życiu Drojeckiej?

Zobacz wideo Mówi, że jest z kosmosu, ale jednocześnie twardo stąpa po ziemi - Luna

Gwiazda pokroju Anny German zrezygnowała u szczytu kariery. Wszystko przez śmierć córki

Wiesława Drojecka to polska piosenkarka, która urodziła się 27 października 1930 w Grodnie, w zachodniej części Białorusi. Już jako dziecko nie miała łatwo, gdyż podczas II wojny światowej została zesłana na Syberię. Po szczęśliwym powrocie udało jej się rozpocząć karierę muzyczną, zajmując pierwsze miejsce w konkursie muzycznym zorganizowanym przez Polskie Radio w Poznaniu w 1959 roku. Po tym sukcesie wokalistka zaczęła studiować zaskakujący kierunek, bo stomatologię. Nigdy jednak nie podjęła pracy w zawodzie, a podążyła artystyczną ścieżką, która zaowocowała współpracą z orkiestrami oraz nagraniem około 200 piosenek. Większą sławę przyniosło jej wykonanie utworu Bronisława Broka i Władysława Szpilmana pod tytułem "Nie wierzę piosence". Wiesława Drojecka stała się rozpoznawalna za granicą i zaczęła koncertować między innymi w Niemczech, Związku Radzieckim i Jugosławii. Za swój wkład w promowanie polskiej muzyki otrzymała w 2011 roku Nagrodę Wrocławia, a rok później Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Obecnie jednak artystka od lat już nie śpiewa i nie koncertuje. Drojecka bowiem bardzo boleśnie przeżyła śmierć swojej jedynej córki, po której odeszła z branży. Zanim to jednak nastąpiło, czekało ją sporo innych ciosów od życia.

Życie jej nie rozpieszczało. Wielokrotnie się rozwodziła, a teraz mieszka samotnie w domu opieki

O jej życiu prywatnym nie wiemy zbyt wiele, ale powszechnie znanym faktem jet to, że dwukrotnie była mężatką. Po raz pierwszy wyszła za mąż jeszcze w czasach studiów i szybko doczekała się pierwszego i jedynego dziecka - córki Izabelli. Niestety związek rozpadł się, gdy Wiesława Drojecka trafiła na długi czas do szpitala. Na początku ukochany ją odwiedzał, ale szybko wdał się w romans z koleżanką, który poskutkował rozwodem. Po pewnym czasie piosenkarka odnalazła jednak miłość w młodszym o dziewięć lat Jeanie Tatlianie, radzieckim wokaliście pochodzenia ormiańskiego. Ten jednak po pewnym czasie zostawił ją, skupiony na rozwoju zagranicznej kariery. To niestety nie był największy cios, jaki spotkał Wiesławę. Jej jedyna córka, Izabella, zmarła w wieku zaledwie 35 lat na raka, co poskutkowało tym, że Drojecka zrezygnowała zupełnie z występów przed publicznością i usunęła się w cień. Kilka lat temu 94-letnia już piosenkarka zamieszkała w domu opieki, gdzie przebywa do dziś.

Znasz przeboje Wiesławy Drojeckiej?
Więcej o:
Copyright © Agora SA