Zagrała Pippi Langstrumpf. Teraz kończy 64 lata. Tak zmieniła się na przełomie 55 lat

W wieku 9 lat odtwarzała rolę niesfornej, rudowłosej dziewczynki. Pipi Pończoszankę pokochało wiele osób. Była ikoną dla małych dziewczynek, które nie zawsze miały wystarczająco dużo odwagi, aby stanąć oko w oko ze strachem. Sprawdzamy, jak miewa się Inger Nilsson, która niedawno obchodziła 64 urodziny.

Historię o Pippi Langstrumpf autorstwa Astrid Lindgren świat miał okazje poznać w 1969 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy w tę rolę wcieliła się Inger Nilsson - szwedzka aktorka. Urodzona 4 maja 1959 w Szwecji.  Kiedy miała niespełna 9 lat, została zapytana przez ojca, czy chce wziąć udział w castingu do filmu. Reżyser Olle Hellbom dostrzegł potencjał w Inger i zaprosił ją do współpracy. Tak rozpoczęła się jej przygoda z postacią Pippi i Willą Śmiesznotką. A co było dalej?

Zobacz wideo Nazwali go "największym pechowcem w Hollywood". Wtedy nastąpił przełom

Przygody Pippi. Dzięki niej dziewczynki odzyskiwały wiarę w siebie

Rudowłosa Pippi z dwoma kucykami na głowie stała się dla wielu dziewczynek wzorem. Odtwórczyni głównej roli wspominała w jednym z wywiadów dla portalu Goteborgs-Posten, że często spotykała się ze słowami:

Pippi może, to dlaczego nie ja

Mieszkanka Willi Śmiesznotki razem ze swoimi przyjaciółmi Anniką i Tommym wciąż stawiała czoła różnym wyzwaniom. Dla Pippi nie było rzeczy niemożliwych. Jej zachowanie budziło wiele kontrowersji wśród mieszkańców miasta, zwłaszcza fakt, że dziewczynka nie uczęszczała do szkoły. Dla niej samej nie stanowiło to żadnego problemu, zawsze miała ręce pełne roboty. Reżyser kultowej serii filmów lat 70. postawił na niekonwencjonalny pomysł. Prawdopodobnie sekret fenomenu historii o małej dziewczynce, która mieszka z małpką, koniem i nieustannie czeka na powrót swojego ojca do domu, tkwi w naturalności aktorów. Inger nie znała scenariusza, wiedziała tylko, co ma się wydarzyć w scenie. Wszystkie jej reakcje i słowa były wynikiem dziecięcej naturalności. Tak samo było w przypadku jej filmowych przyjaciół. Jak aktorka wspomina ten okres?

 

Pippi Langstrumpf dzisiaj. Minęło ponad pół wieku, odkąd poznaliśmy niesforną, rudowłosą dziewczynkę

Inger Nilsson zyskała dużą sławę po odtworzeniu roli Pippi, która była fenomenem. Początkowo planowano stworzyć jeden film, jednak po jego sukcesie powstały kolejne:

  • 1969 - film Pippi Langstrumpf
  • 1969 - film Pippi Langstrumpf - Powrót Pippi
  • 1969 - serial Pippi Langstrumpf
  • 1970 - film Pippi w kraju Taka-Tuka
  • 1970 - film Pippi Langstrumpf - Ucieczka Pippi

Aktorka opowiadała, że często ludzie zapominali o tym, jak naprawdę się nazywa, dla nich wciąż była Pippi, którą znali ze swoich ekranów.

Nie jestem Pippi, jestem Inger, ze swoją osobowością i marzeniami

- podaje portal naszemiasto.pl. Długo walczyła, aby pozbyć się łatki Pippi, co nie było łatwe. Zanim otrzymała kolejną rolę, minęło wiele lat. W 2000 roku pojawił się film, w którym mogła przedstawić swoje umiejętności aktorskie, odgrywając dramatyczną postać. Kobieta udziela się również aktywnie w organizacjach charytatywnych i angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska, a także wspiera sprawy dotyczące praw dzieci oraz równości płci. Swoją popularność stara się wykorzystywać w słusznych sprawach. Jako dziecko i jako dorosła kobieta nieustannie wnosi radość wszędzie tam, gdzie się pojawia.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy jako dziecko oglądałeś Pipi Pończoszanke?
Więcej o:
Copyright © Agora SA