Od siedmiu lat ubiera Agatę Dudę. Zdradziła, jak pierwsza dama wyszczupla swoją sylwetkę

Agata Kornhauser-Duda od lat chwalona jest przez krytyków, a jej stylizacjami inspiruje się wiele Polek. Projektantka mody współpracująca z pierwszą damą postanowiła zdradzić sekrety doskonałego ubioru, który dodatkowo optycznie wyszczupla i wyrównuje proporcje sylwetki. Sekret tkwi w szczegółach.

Agata Kornhauser-Duda na przestrzeni zdołała wyrobić swój własny, niepodrabialny styl. To między innymi dzięki Dorocie Goldpoint, z którą współpracuje już od siedmiu lat. Kobiety stawiają nie tylko na nowoczesność i zabawę fasonami, ale również wysmuklające triki, nadające sylwetce piękniejszych kształtów.

Zobacz wideo Jacek Szawioła porzucił czesanie Agaty Kornhauser-Dudy. "Już nigdy później nie była dobrze uczesana"

Oponka na brzuku - jak zgubić? Agata Duda stawia na wyszczuplające triki

Dorota Goldpoint to warszawska projektantka mody, która od siedmiu lat współpracuje z Agatą Kornhauser-Dudą. Choć stylizacje zawsze muszą być dobierane przez panie z uwzględnieniem zasad protokołu dyplomatycznego, to czasem zdarza im się nieco zaszaleć. Pierwsza dama często pojawia się w asymetrycznych strojach i nowoczesnych fasonach, które nie dość, że są modne, to jeszcze optycznie wysmuklają sylwetkę. Projektantka stosuje na prezydentowej sprytne triki, gdyż, jak sama twierdzi, zaledwie 10 procent Polek ma proporcjonalną budowę ciała.

Najważniejsze są proporcje, które można zmieniać strojem. Tylko 10 proc. Polek ma proporcjonalną sylwetkę. Jest wiele typów sylwetek, a najwięcej jest "gruszek" i "jabłek", a my dążymy do klepsydry, czyli do wyrównania ramion i bioder.

- wyznała w rozmowie z "Super Expressem". Zdradziła również, jak odpowiednio podejść do tematu i w paru prostych krokach wyrównać figurę i nadać jej pożądane kształty. Wystarczy skupić się na naturalnych zwężeniach, podkreślając przykładowo talię ozdobnym paskiem tak, jak robi to pierwsza dama. To jednak jeszcze nie wszystko.

Projektantka mody radzi, jak się wyróżnić. Dzisiejsza moda nam to umożliwia

Przyglądając się stylizacjom pierwszej damy, możemy zwrócić uwagę również na to, że kobieta często eksponuje szyję i ramiona. Unika jednak głębokich dekoltów, które mogłyby zaburzać proporcje. Jeśli sytuacja na to pozwala, Agata Kornhauser-Duda może pokusić się o pokazanie nieco więcej nóg.

Polki często mają szczupłe nogi, które można eksponować odpowiednią długością.

- powiedziała projektantka. Niemniej ważny jest jednak również sam styl ubioru. Zdaniem ekspertki wcale nie musimy kierować się obecnymi trendami i ślepo podążać za modą. Zwłaszcza że nie każdemu będą pasowały popularne obecnie fasony, głównie skupiające się na oversize i szerokich nogawkach.

Nie trzeba ślepo podążać za modą. W obecnych czasach modą jest wszystko, a zwłaszcza oryginalność.

- podsumowała Dorota Goldpoint. Trzeba przyznać, że pierwszej damie oryginalności nie brakuje i co rusz zaskakuje nas nietuzinkowymi stylizacjami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Zastosujesz wspomniane triki w swoich stylizacjach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.