Co zobaczyć w Zakopanem? Atrakcje w stolicy Tatr dla dzieci i nie tylko

Zakopane przyciąga przede wszystkim miłośników gór, białego szaleństwa, górskich wędrówek lub wspinaczki. Nie wszyscy jednak przyjeżdżają do polskiej stolicy Tatr po to, aby wylewać siódme poty na szlakach i stokach, zwłaszcza jeśli akurat podróżują z małymi dziećmi. Na szczęście, nuda jest ostatnią rzeczą, która grozi turystom w Zakopanem. Miasto oferuje liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców, które przypadną do gustu zarówno małym jak i dużym.

Do najpopularniejszych atrakcji Zakopanego zaliczane są: Papugarnia, Myszogród, Park Iluzji, Mini Zoo oraz Motylarnia. W sezonie wakacyjnym odwiedzają je setki turystów spragnionych rozrywki.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Papugarnia Zakopane

Papugarnia w Zakopanem jest największym tego typu obiektem w regionie. W tym miejscu można nakarmić i pogłaskać papugi, a także zrobić sobie z nimi zdjęcie. W Papugarni znajduje się ponad 70 papug różnych gatunków takich jak: Kakadu, Ara Ararauna czy Lorysa górska. Obiekt położony jest z dala od Krupówek, posiada jednak własny parking.

Myszogród Zakopane

Myszogród w Zakopanem znany jest również jako Mysi Park Rozrywki. Obiekt położony jest na obszarze 200 m2, zatem jest co oglądać. W Myszogrodzie odwiedzający mogą przenieść się do świata baśni, w którym główną rolę odgrywają oczywiście…myszy.

Park iluzji Zakopane

Iluzja Park znajduje się przy Krupówkach, a więc blisko najchętniej uczęszczanego deptaka w Zakopanem. Na terenie parku rozmieszczone zostały liczne instalacje, których głównym celem jest oszukanie zmysłów odwiedzających. Ciekawą część Parku Iluzji stanowią symulacje i pokazy, które przyciągnąć mogą nie tylko miłośników iluzji, ale również osoby zainteresowane genezą niektórych zjawisk atmosferycznych.

Zoo Zakopane

Miłośnicy przyrody mogą wybrać się do zakopiańskiego Zoo, w którym oprócz oglądania zwierząt, będą mogli je nakarmić, pogłaskać i obserwować z bliska. W Zoo zobaczyć można kozy, owce, alpaki czy jelenie.

Motylarnia Zakopane

Motylarnia to świetna atrakcja dla dzieci. W tym miejscu można nie tylko obserwować te kolorowe, delikatne stworzenia, ale również poznać cykl ich życia, o którym zwiedzającym opowiadają przewodnicy.

Zobacz też: Gdzie rosną krokusy w Tatrach? W tych miejscach zobaczysz ich najwięcej

Więcej o: