Wieś na Dolnym Śląsku przyciąga turystów z całego świata. Wygląda zupełnie jak "mała Szwajcaria"

W tej wsi nie będziesz się nudzić. Mało kto wie, że ta piękna miejscowość znajduje się w Polsce. Jest otoczona drzewami, a niedaleko znajduje się jeden z najwyższych wodospadów w Sudetach. Stara architektura "powala" turystów z całego świata. Przedstawiamy polską "małą Szwajcarię".

Planując długi weekend, warto nie zamykać się tylko na kierunki zagraniczne i sprawdzić, co ciekawego można zwiedzić w Polsce. Jak się okazuje, nie trzeba jechać daleko, żeby spędzić czas wśród pięknych widoków. Jedną z takich miejscowości jest Międzygórze, urokliwa wieś na Dolnym Śląsku. Sprawdź, co tu warto zwiedzić i jak spędzić czas.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ta miejscowość zachwyca. Międzygórze nazwano "małą Szwajcarią"

Międzygórze to niewielka wieś położona w powiecie kłodzkim, niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej i Masywu Śnieżnika. Ta malownicza miejscowość wygląda wprost jak z bajki. Jest otoczona drzewami i zielonymi pagórkami, a budynki w stylu tyrolskim zachwycają architekturą. Niedaleko znajduje się także wodospad Wilczki, jeden z najwyższych w Sudetach. Nic dziwnego, że wieś nazywana jest "małą Szwajcarią". Międzygórze zostało docenione w 1840 roku, kiedy to Marianna Orańska, żona księcia pruskiego Albrechta Hohenzollerna zakupiła tę miejscowość i przekształciła ją w ośrodek turystyczny. Do dziś okolica tętni życiem, a turyści mogą tu aktywnie spędzić czas wolny.

 

Co można zobaczyć w Międzygórzu? Tu nie będziesz się nudzić

Choć mogłoby się wydawać, że małe wsie nie są ciekawą atrakcją, w przypadku tej miejscowości jest zupełnie inaczej. Międzygórze stanowi bazę wypadową dla osób, które planują wycieczkę w Masyw Śnieżnika. Z pewnością znajdzie się tu niejeden nocleg w pensjonatach czy schroniskach. Osoby, które preferują spokojne piesze wycieczki również nie będą się nudzić. Wieś otaczają malownicze tereny Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Można również przejść się szlakiem Marianny Orańskiej lub na zaporę wodną. Znajdą się tu także atrakcje dla turystów, planujących po prostu spędzić czas na zwiedzaniu i zadumie. Warto odwiedzić:

  • Ogród Bajek
  • sanktuarium Maria Śnieżna
  • drewniany kościół św. Józefa Oblubieńca

Z Międzygórza można też szybko dojechać do resortu Dolni Morava i przejść się słynną ścieżką w chmurach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA