Warszawa. Atrakcje w stolicy, które musisz zobaczyć!

Warszawa i atrakcje tego miasta są niezwykle interesujące i na pewno warte obejrzenia. Warszawa jest stolicą Polski i na co dzień zamieszkuje w niej około dwóch milionów ludzi, którzy bardzo często nie doceniają uroków tego miasta. Jest tu pełno miejsc zabytkowych i historycznych, które powinien poznać każdy a my pokrótce Wam je przybliżymy.

Centrum Nauki Kopernik. Miejsce atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dorosłych

Warszawa atrakcje ma niemalże za każdym rogiem. Trudno się temu dziwić - w stolicy zwykle mieszczą się najciekawsze instytucje kulturalne, ale też cenne zabytki czy miejsca o historycznym znaczeniu. Nie inaczej jest w Warszawie. Ale prócz miejsc z "historią" możemy pochwalić się także nowoczesnymi obiektami, które przyciągają rzesze odwiedzających. Jednym z takich jest z pewnością Centrum Nauki Kopernik.  

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które powstało w 2010 roku i szybko stało się popularne i lubiane zarówno przez mieszkańców jak i turystów, którzy odwiedzają Warszawę. Zaliczane jest do jednych z największych w Europie, gromadzi ponad 500 eksponatów, które przybliżają świat astronomii, chemii, biologii, fizyki a także wielu innych nauk. Centrum Nauki Kopernik jest miejscem atrakcyjnym nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Można w nim obejrzeć wiele wystaw, które często są zmieniane. Ponadto w programie są też wystawy stałe takie jak:

 • Człowiek i środowisko,
 • Świat w ruchu,
 • Korzenie cywilizacji,
 • Bzzz!,
 • Strefa światła 
 • Re: generacja.

Ogromną zaletą tego miejsca jest to, że można dotykać wszystkich eksponatów, całe rodziny mogą brać udział w wielu warsztatach edukacyjnych, a czas tu spędzony mija szybko i przyjemnie.

Darmowe muzea: Warszawa. Skorzystaj z biletów za darmo i spędź czas wartościowo

Darmowe muzea w Warszawie to świetna inicjatywa dla osób, które uwielbiają kulturę. Zwłaszcza, że ceny biletów przy aktualnej inflacji do niskich nie należą. Warto zatem skorzystać z dni darmowego wstępu do muzeów. Oto lista, która pomoże Wam wybrać miejsce odpowiednie dla Was.

 • w poniedziałek: Muzeum Legii Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Geologiczne, Stacja Muzeum, Muzeum Kowalstwa
 • we wtorek: Dom Spotkań z Historią, Muzeum Narodowe w Warszawie, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Narodowe Muzeum Techniki, Muzeum Ziemi PAN, Muzeum Nurkowania
 • w środę: Zamek Królewski, Centrum Pieniądza NBP, Muzeum Katyńskie
 • w czwartek: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Farmacji, Muzeum Woli, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Warszawy
 • w piątek: Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków
 • w sobotę: Muzeum Sportu i Turystyki
 • w niedzielę: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Zamek Królewski w Warszawie – najchętniej odwiedzana atrakcja stolicy

Zamek Królewski w Warszawie jest zabytkiem wyjątkowy , którego nie da się pomylić z żadnym innym. Należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie i jest dawną siedzibą władców Polski. Będąc w zamku możemy zobaczyć niezwykle cenne eksponaty, królewskie apartamenty i Salę Tronową. W Zamku Królewskim znajduje się też Sala Senatorska, w której w 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja – pierwsza w Europie i druga na świecie. Ponadto od strony Wisły, u stóp Zamku możemy podziwiać odrestaurowane Arkady Kubickiego i wspaniałe dwupoziomowe ogrody. 

Pałac Kultury i Nauki. Najwyższy budynek w kraju, który widać z każdego miejsca w stolicy

Pałac Kultury i Nauki powstał w 1955 roku z inicjatywy Józefa Stalina, który był "darem narodu radzieckiego dla Polaków". Budynek stał się symbolem Warszawy. Od samego początku na terenie Pałacu Kultury i Nauki odbywały się koncerty, targi i wystawy. Obecnie także dużo się tam dzieje. Znajduje się tam teatr, kino, muzea a także główny Punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. Jedną z największych atrakcji Pałacu Kultury i Nauki jest taras widokowy znajdujący się na 30 piętrze, z którego można podziwiać panoramę Warszawy z wysokości 114 metrów.

Muzeum Powstania Warszawskiego. Poznawanie historii może być ciekawe 

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce poświęcone historii Polaków, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. W środku muzeum możemy poczuć się jak na ulicy ogarniętej wojną. Wszelkie eksponaty i wystawy przedstawione są chronologicznie, aby nie zaburzyć biegu wydarzeń. Największa atrakcja tego muzeum to replika bombowca Liberatora B-24J i wieża widokowa, na ścianach której zapisano nazwiska poległych. W Sali Małego Powstańca animatorzy z wykorzystaniem zabawek i łamigłówek przybliżają historię Powstania Warszawskiego.

Majaland Warszawa. Jedna z najnowszych atrakcji dla dzieci na mapie stolicy

Majaland Warszawa to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych. W tym parku rozrywki znajduje się aż 26 atrakcji, a cały park został zaprojektowany w oparciu o świat Pszczółki Mai, którą uwielbiają dzieci, ale też dorośli, którzy wychowywali się na przygodach Mai i jej przyjaciół. Większość atrakcji znajduje się wewnątrz budynku, ale latem jest także mnóstwo atrakcji na zewnątrz. Warto odwiedzić stronę internetową Majaland i dokładnie zapoznać się z ofertą.

Zobacz też: Las Bielański - urokliwy rezerwat przyrody, który odwiedzisz, będąc w stolicy

Więcej o:
Copyright © Agora SA