Bu貪aria - wypoczynek w wyj徠kowym miejscu. Zobacz Morze Czarne, Z這te Piaski i S這neczny Brzeg

Bu貪aria to jeden z cz窷ciej wybieranych kierunk闚 urlopowych w Europie. Przekonaj si, jak intryguj帷y mo瞠 by wypoczynek nad Morzem Czarnym, zw豉szcza gdy wybierzesz jedn z tamtejszych najs造nniejszych pla.

Morze Czarne

Morze Czarne jest zbiornikiem wodnym, który rozciąga się pomiędzy Europą a Azj Zachodnią. Swoją powierzchnią obejmuje ponad 420 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jeśli natomiast chodzi o nazwę tego akwenu, odnosi się ona do występujących w tamtejszej wodzie siarczków, barwiących ją na czarny kolor. Dostęp do tego morza, poza Bułgarią, mają jeszcze: Turcja, Rumunia, Gruzja, Rosja oraz Ukraina.

Bułgaria. Zdjęcie ilustracyjneBułgaria. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

We wschodniej części Bułgarii można korzystać z uroków wybrzeża Morza Czarnego. Na północy opisywanego regionu znajdują się efektowne, szerokie plaże. Z kolei na południu można podziwiać wydmy, a także niezwykle urokliwe zatoczki, które skrywają się za skałami. W tym miejscu panuje dość łagodny klimat, a wyjeżdżając tam latem, można liczyć na wysokie temperatury i słoneczne dni.

Malediwy - kiedy jechać? Sprawdź, w jakim czasie warto odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie Malediwy - kiedy jechać? Sprawdzamy ceny wakacji i pogodę w różnych miesiącach

Złote Piaski

Złote Piaski to jedna z bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na terenie Bułgarii, zlokalizowana około 20 kilometrów od Warny. Znajduje się ona w południowej części Wybrzeża Morza Czarnego. Często jest doceniana przez osoby w młodym wieku, ponieważ wszelkiego rodzaju bary, restauracje, dyskoteki czy kluby są otwarte aż do rana. Szczególną atrakcją tego miejsca jest bez wątpienia plaża, którą uważa się za jedną z najlepiej zagospodarowanych na terenie całego kontynentu.

Bułgaria. Zdjęcie ilustracyjneBułgaria. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Wspomniana plaża miejscami osiąga szerokość 100 metrów, natomiast ciągnie się na 3 kilometry. Wzdłuż plaży umieszczono też wiele prywatnych basenów, z których uroków również mogą korzystać turyści. Tutejsza plaża to dość spokojne miejsce, w dużej mierze otoczone zielenią, sprzyjającą wypoczynkowi. To miejsce wprost stworzone do uprawiania wielu sportów wodnych.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to zdecydowanie największy letni kurort znajdujący się na terenie Bułgarii. Tamtejsza plaża ma aż 8 kilometrów długości i podobnie jak w przypadku plaży w Złotych Piaskach, gdzieniegdzie do 100 metrów szerokości. Z jednej strony jest ona osłonięta przez Góry Bałkańskie, natomiast z drugiej przylega do malowniczej zatoki. To z kolei sprzyja pięknym widokom, które można podziwiać podczas długich spacerów brzegiem morza.

Znajdzie się tu sporo atrakcji także dla najmłodszych – między innymi liczne place zabaw i restauracje, oferujące menu dla maluchów. Dorośli mogą natomiast korzystać z uroków sportów wodnych (w wypożyczalniach dostępne są kajaki, narty wodne, dmuchane baseny). Nocami można bez problemu korzystać z życia, udając się do miejscowych restauracji, barów i klubów. Będąc tutaj z rodziną, warto zajrzeć do miejscowego Luna Parku, oferującego atrakcje dla osób w każdym wieku. Inną ciekawą atrakcją jest położone wzdłuż brzegu kąpielisko, składające się z trzydziestu intrygujących elementów – Action Aquapark.

Bułgaria – wakacje

Interesuje Cię Bułgaria? Wakacje w tym kraju to oczywiście nie tylko wypoczynek na słonecznych plażach. Warto też odwiedzić szereg miast, w których zlokalizowane są różne atrakcje, przyciągające uwagę rozmaitych osób. Tak na przykład dobrym pomysłem będzie wyprawa do Bałcziku, gdzie można przejść się po wspaniałym ogrodzie botanicznym, a także zobaczyć pałac rumuńskiej królowej Marii.

Jeśli przede wszystkim ciekawi Cię zabytkowa architektura, koniecznie zajrzyj do Nesebyru, miasta znajdującego się na wyspie połączonej z lądem. Zostało ono nie bez powodu wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – niemal w całości zachowała się tamtejsza starówka, wraz z murami obronnymi, a także wiele kościołów. Na Twojej liście powinien się znaleźć na pewno zabytkowy młyn, cerkiew świętego Jana Aliturgetos czy cerkiew świętego Szczepana.

Gdybyś natomiast marzył o spacerach na łonie natury, koniecznie wpadnij do Parku Narodowego Pirynu. Jest on położony w górach Piryn, a najwyższym wierzchołkiem jest Wichren. Szczególnie cenny dla tego obszaru jest stary las, stanowiący przystań dla dzikiej fauny i flory. Można tu też natrafić na rozliczne historyczne zabytki przyrody.

Annapurna Circuit (Nepal) - najpiękniejsze miejsca na świecie. Zdjęcie ilustracyjne Najpiękniejsze miejsca na świecie: ranking. Co polecają specjaliści od turystyki?

Lew bułgarski - waluta

Lew bułgarski to waluta, która obowiązuje w Bułgarii. Aby się w niego zaopatrzyć, raczej nie kupuj go w polskim kantorze, ponieważ ich kurs jest zwykle mocno niekorzystny. Zdecydowanie lepiej wyjdziesz, gdy wymienisz złotówki na dolary bądź euro, a dopiero te wymienisz już na miejscu, w Bułgarii.

Zobacz też: Chorwacja: gdzie jechać na urlop poza sezonem? Przepis na tanie wakacje, na których wypoczniesz

Wi璚ej o: