Zegarek na prezent? W tej kulturze to błąd! Te popularne przedmioty mogą nawet zwiastować śmierć

Prezent dla najbliższej osoby powinien przede wszystkim być dawany "od serca". Liczą się dobre intencje, a nie to, czym obdarowujemy. Niestety, w niektórych krajach trzeba na to bardzo uważać. Z pozoru banalny przedmiot może być odebrany jako zła wróżba i szczyt nietaktu.

Od dawien dawna niektórzy ludzie wierzą w różnego rodzaju przesądy. Na szczęście z biegiem lat przekonaliśmy się, że stłuczenie lustra, czy czarny kot, lub też przejście pod drabiną nie przynosi wcale pecha. O ile europejskie "zwyczaje" powoli odchodzą w niepamięć, w innych krajach nadal zabobony są kultywowane. Przykładem jest symbolika podarków, która może bardzo urazić osobę obdarowaną.

Zobacz wideo Sztuczna macica to szanse, nadzieje i kontrowersje. Ektogeneza namiesza bardziej niż aborcja?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najgorszy prezent nie istnie...a jednak! W tym kraju lepiej nie kupuj zegarka

Dlaczego kupno zegarka na prezent to błąd? Taki przesąd panuje w Chinach. Zegarek symbolizuje upływający czas, a ten z kolei zmierza zdaniem Chińczyków ku śmierci. Wierzono, że w ten sposób można przybliżyć czyjś zgon, czyli, innymi słowy, życzyć komuś najgorszego. Ten Chiński przesąd został zachowany, jednak z biegiem lat rozszerzył swoje znaczenie. W przypadku podarowania zegarka drugiej połówce prezent może zostać odczytany, jako zapowiedź rychłego rozstania. 

Inflacja, zdjęcie ilustracyjne.Jaka będzie inflacja 2023? GUS podał dane za luty. Rekordowy wzrost

Prezentowe "wpadki". Popularne zwyczaje, o których warto pamiętać

Pomimo tego, że powszechnie tego rodzaju przesądy są uznawane za nieprawdziwe, nadal możemy spotkać ludzi głęboko wierzących w interesujące teorie. Z tego powodu, kupując prezent dla kogoś, kogo nie znamy dobrze, należy zachować czujność. Być może jest to właśnie osoba, która może przywiązywać do tego dużą wagę. Jednym z popularnych prezentów jest portfel. Zdaniem niektórych, pusty portfel symbolizuje biedę, dlatego warto wrzucić do niego grosik "na wróżbę" pomyślności i bogactwa. Kolejnym prezentem, który związany jest z zabobonami, są buty. Według wielu dawnych wierzeń, buty w prezencie mogą przyczynić się do tego, iż ukochana osoba od nas odejdzie.  

Brytyjka niedawno skończyła 100 lat. Seniorka postanowiła zdradzić sekret swojej długowiecznościTa kobieta znalazła sposób na długowieczność. Trzyma się dwóch zasad

Więcej o: