Zegarek na prezent? W tej kulturze to błąd! Te popularne przedmioty mogą nawet zwiastować śmierć

Prezent dla najbliższej osoby powinien przede wszystkim być dawany "od serca". Liczą się dobre intencje, a nie to, czym obdarowujemy. Niestety, w niektórych krajach trzeba na to bardzo uważać. Z pozoru banalny przedmiot może być odebrany jako zła wróżba i szczyt nietaktu.

Od dawien dawna niektórzy ludzie wierzą w różnego rodzaju przesądy. Na szczęście z biegiem lat przekonaliśmy się, że stłuczenie lustra, czy czarny kot, lub też przejście pod drabiną nie przynosi wcale pecha. O ile europejskie "zwyczaje" powoli odchodzą w niepamięć, w innych krajach nadal zabobony są kultywowane. Przykładem jest symbolika podarków, która może bardzo urazić osobę obdarowaną.

Zobacz wideo Sztuczna macica to szanse, nadzieje i kontrowersje. Ektogeneza namiesza bardziej niż aborcja?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najgorszy prezent nie istnie...a jednak! W tym kraju lepiej nie kupuj zegarka

Dlaczego kupno zegarka na prezent to błąd? Taki przesąd panuje w Chinach. Zegarek symbolizuje upływający czas, a ten z kolei zmierza zdaniem Chińczyków ku śmierci. Wierzono, że w ten sposób można przybliżyć czyjś zgon, czyli, innymi słowy, życzyć komuś najgorszego. Ten Chiński przesąd został zachowany, jednak z biegiem lat rozszerzył swoje znaczenie. W przypadku podarowania zegarka drugiej połówce prezent może zostać odczytany, jako zapowiedź rychłego rozstania. 

Prezentowe "wpadki". Popularne zwyczaje, o których warto pamiętać

Pomimo tego, że powszechnie tego rodzaju przesądy są uznawane za nieprawdziwe, nadal możemy spotkać ludzi głęboko wierzących w interesujące teorie. Z tego powodu, kupując prezent dla kogoś, kogo nie znamy dobrze, należy zachować czujność. Być może jest to właśnie osoba, która może przywiązywać do tego dużą wagę. Jednym z popularnych prezentów jest portfel. Zdaniem niektórych, pusty portfel symbolizuje biedę, dlatego warto wrzucić do niego grosik "na wróżbę" pomyślności i bogactwa. Kolejnym prezentem, który związany jest z zabobonami, są buty. Według wielu dawnych wierzeń, buty w prezencie mogą przyczynić się do tego, iż ukochana osoba od nas odejdzie.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA