Długi weekend. Zaplanuj wolne i odpoczywaj nawet przez 9 dni!

Długi weekend to czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy, a zwłaszcza te osoby, które pracują. Nic dziwnego, ponieważ w długi weekend majowy można odpocząć od pracy, a przede wszystkim cieszyć się urokami wiosny i piękną pogodą. Sprawdź już teraz jak wypada długi weekend majowy i zaplanuj wolne dni, które w tym roku układają się wyjątkowo korzystnie.

Majówka 2023. W tym roku możesz mieć nawet 9 dni wolnego!

Długi weekend to dobry moment by zaplanować wypad poza miejsce zamieszkania. Majówka 2023 zapowiada się w tym roku bardzo korzystnie. Warto zaplanować te wolne dni już wcześniej chociażby dlatego, że majówka to termin bardzo oblegany i jeśli planujemy wyjazd możemy mieć problem z noclegiem. Przypomnijmy, że dni ustawowo wolne od pracy to 1 i 3 maja (poniedziałek i środa). Co to oznacza? Osoby, które pracują od poniedziałku do piątku automatycznie będą miały długi weekend kwietniowo – majowy: 29,30 kwietnia,1 maja i znowu wolny dzień 3 maja. Możemy postarać się o dodatkowe kilka dni urlopu czyli 2,4 i 5 maja co sprawi, że nasz weekend rozpoczniemy 29 kwietnia, a zakończymy 7 maja w niedzielę. Dzięki temu nasz weekend majowy będzie trwał aż 9 dni.

Polska na weekend – 5 miejsc, które warto odwiedzić w weekend majowy

Polska na weekend majowy? Czemu nie! Choć w majowy weekend może być wszędzie tłoczno, my proponujemy Wam miejsca, w których niekoniecznie musi być wielu turystów. Co najważniejsze będzie relaksująco, zielono i pięknie. Sprawdźcie nasze propozycje. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend
  • Beskid Sądecki – to miejsce dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Nie ma nic lepszego niż zwiedzanie okolicy na rowerze. Możemy nie tylko cieszyć się pięknymi widokami, ale też przy okazji dbać o kondycję fizyczną. Podjazd pod Wierchomlę to doskonała okazja by poprawić formę. 
  • Rejony wokół Sandomierza - nie trzeba koniecznie być fanem słynnego serialu, by odwiedzić Sandomierz. Wybierając się w tereny województwa świętokrzyskiego warto także zobaczyć kopalnię w Krzemionkach, która wpisana jest na Listę UNESCO. Dla rodzin z dziećmi bardzo atrakcyjnym miejscem jest jurapark z dinozaurami czy wspaniałe zamki w Baranowie Sandomierskim. Ponadto będąc w Sandomierzu trzeba koniecznie skosztować sandomierskiego wina i pysznych owoców, z których słynie ta kraina.
  • Góry Świętokrzyskie – to miejsce jest niezwykle atrakcyjne dla dorosłych jak i dla dzieci. Wybierając się w góry świętokrzyskie nie można pominąć sanktuarium Św. Krzyża czy słynnej Łysej Góry, na której odbywały się sabaty czarownic. Na dzieciach ogromne wrażenie robi dąb Bartek, który jest jednym z najstarszych dębów w Polsce.
  • Roztoczański Park Narodowy – świetne miejsce przede wszystkim dla osób kochających las i przyrodę. W tym miejscu odnajdą się także doskonale plażowicze, ponieważ niedaleko znajduje się Zalew w Majdanie Sopockim gdzie można oddać się relaksowi na plaży. Jeśli planujemy wyjazd w te okolice nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu miejscowości Szczebrzeszyn, w której mieszka najsłynniejszy chrząszcz w Polsce.
  • Magiczna Arkadia i pałac w Nieborowie – miejsce blisko stolicy, z dala od zgiełku i hałasu.

Gdzie jechać na weekend? Poznajcie Rudawy Janowickie

Gdzie jechać na weekend, aby spędzić miło i spokojnie czas? Rudawy Janowickie to miejsce dla osób, które chcą uciec od hałasu i zgiełku. To pasmo górskie jest szczególnie dobrym wyborem dla miłośników jednodniowych wycieczek. Będąc tu koniecznie trzeba zobaczyć: ruiny zamku Bolczów i Starościńskie Skały, Kolorowe Jeziorka, punkt widokowy na Sokoliku. Gwarantujemy piękne widoki oraz spokój i harmonię.

Fajne miejsca na weekend – spędź czas z rodziną w centrum parków rekreacyjnych nad Odrą

Fajne miejsca na weekend niekoniecznie muszą znajdować się w górach czy nad morzem. W województwie lubuskim powstał Park Fizyki ODRAN, który jest doskonałą atrakcją dla całej rodziny. Obiekt zajmuje ponad 4 hektary, na których znajdują się miejsca, gdzie możemy poznać poznać funkcjonowanie specjalistycznych urządzeń optycznych i akustycznych, zaprogramować robota zbudowanego z klocków Lego, a przede wszystkim obejrzeć wiele ciekawostek związanych z fizyką. Warto wspomnieć, że Park Fizyki jest częścią Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego. Znajdziemy tak także mini zoo oraz Park Krasnala, do którego wstęp jest całkowicie darmowy. Ponadto niedaleko umiejscowiony jest także jeden z najlepszych parków wakeboardowych w Polsce.

Zobacz też: Wenecja? Toskania? To musi być Malaga! Nic bardziej mylnego, te zabytki znajdziemy w Polsce

Więcej o:
Copyright © Agora SA