Lazurowe wybrzeże. Raj na ziemi w sam raz na długi weekend majowy!

Lazurowe wybrzeże to miejsce niezwykle piękne i zawsze oblegane przez turystów. Cieszy się ono popularnością przez cały rok, ale sezon rozpoczyna się tam już w maju i trwa do końca września. Zbliża się weekend majowy - warto już teraz zaplanować wspaniały wyjazd na lazurowe wybrzeże i cieszyć się idealną pogodą i widokami, które zapierają dech w piersiach.

Riwiera francuska. Bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi

Lazurowe wybrzeże jest celem podróży dla wielu turystów, w tym także światowych celebrytów. Riwiera francuska co roku odwiedzana jest przez tłumy, co zawdzięcza wyjątkowym widokom, ale także bardzo dobremu zapleczu turystycznemu. Najlepiej wybrać się tam w maju kiedy rozpoczyna się sezon, który trwa do końca września, ponieważ pogoda wtedy jest najlepsza. Riwiera francuska słynie głównie z pięknych plaż z ukrytymi zatoczkami, które otacza turkusowa woda Morza Śródziemnego. Znajdują się tam zarówno plaże piaszczyste jak również żwirowe i kamieniste. Sezon plażowy rozpoczyna się tam już w maju i trwa nawet do października. Lazurowe wybrzeże to nie tylko wspaniałe plaże, ale też piękne i wyjątkowe miasteczka oraz punkty widokowe, które trzeba zobaczyć.

Nicea – stolica i zarazem jedno z piękniejszych miast lazurowego wybrzeża

Nicea jest nieformalną stolicą lazurowego wybrzeża. Miasto jest punktem, z którego najłatwiej dotrzeć do wielu innych atrakcji w regionie. Wielu turystów właśnie w Nicei zatrzymuje się na dłuższy pobyt, ponieważ to miejsce posiada świetną bazę hotelową a zarazem jest centrum, w którym odbywa się wiele imprez i znajduje się mnóstwo restauracji i muzeów. Będąc w Nicei koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto, Stary Port czy też pospacerować po Promenadzie Anglików. Ponadto atrakcją, która przyciąga turystów jest Wzgórze Zamkowe, z którego można podziwiać panoramę miasta. 

Saint Tropez – miasto, które rozsławił Louis de Funès 

Saint Tropez jest pięknym miastem, jednak nieco spokojniejszym niż Nicea. Nie oznacza to jednak, że jest tam mniej turystów. Wręcz przeciwnie – w sezonie w Saint Tropez można spotkać mnóstwo ludzi, którzy podziwiają uroki tego miejsca. Miasto znane jest głównie z filmu o losach żandarma, w którym główną rolę grał francuski aktor Louis de Funès. To właśnie w budynku Kina w Saint Tropez oraz Muzeum Żandarmerii kręcono sceny filmu. Miejscem, które uważane jest za najpiękniejsze w mieście został okrzyknięty Stary Port, w którym cumują okazałe jachty, a wokół morza stoją kamieniczki wyblakłe od słońca. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Cannes – światowa stolica filmu

Cannes zdecydowanie należy do miast luksusowych. To tam co roku odbywa się słynny Festiwal Filmowy, na którym pojawiają się największe, międzynarodowe gwiazdy kina. Pierwszy festiwal odbył się w 1946 roku i stał się największą imprezą tego miasta. Atrakcje, które warto zobaczyć będąc w Cannes to promenada La Croisette i Plac Festiwalowy gdzie słynne gwiazdy światowego kina odcisnęły swoje dłonie. Ponadto warto także odwiedzić Stare Miasto czy skorzystać z uroków piaszczystych plaż. 

Monako – miejsce, gdzie odbywa się Grand Prix Formuły 1

Monako jest kolejnym miastem, które warto odwiedzić będąc na lazurowym wybrzeżu. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne kasyna, luksusowe hotele, pałac księcia to tylko nieliczne atrakcje, które trzeba zobaczyć. Monako słynie przede wszystkim z Grand Prix Formuły 1, która należy do największych imprez tego miasta. Tor Circuit de Monaco czyli słynny tor uliczny, który tworzą ulice miasta jest najstarszym i najbardziej znanym. Jego fragment można przejechać autem czego wielu turystów nawet nie zauważa. Linia startu słynnego wyścigu znajduje się w porcie, a jeden z najsłynniejszych zakrętów jest tuż obok kasyna. Warto wspomnieć, że Monako to miasto, w którym także rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie m.in. oceanarium czy garaż księcia, w którym stoi ponad 100 sprawnych pojazdów. Ponadto w mieście jest także zoo, stadion, ogród japoński, ogród egzotyczny z jaskinią i Promenada Mistrzów.

Zobacz też: Czy da się zwiedzić największe atrakcje Paryża w 24 godziny? Zakochaj się w mieście miłości w dobę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.