Spakowała się w jeden plecak i zwiedziła samotnie 22 kraje. Zdradziła, co zabiera w każdą podróż

Ta kobieta zwiedziła samotnie aż 22 kraje. W każdą podróż zabiera ze sobą tylko jeden plecak. Zdradziła sposób, w jaki się pakuje, by zabrać wszystkie potrzebne rzeczy na każdą podróż. Wyjaśniła, bez czego nie rusza się z domu.

Nicole Jordan opublikowała na portalu Insider artykuł, w którym opisała, co zabiera ze sobą na każdą podróż. Kobieta odwiedziła już 40 państw, z czego 22 samotnie, z jednym plecakiem turystycznym. Ma on pojemność 55 litrów, dzięki czemu może do niego spakować wszystkie niezbędne w podróży rzeczy i ułożyć je w taki sposób, by nie zabrakło miejsca. Kobieta wyjaśnia, co jest najbardziej przydatne w podróży.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pakować, aby wszystko zmieścić? Zamiast walizki weź plecak 

Nicole wyjaśniła, dlaczego zrezygnowała z walizek. Z plecakiem o wiele łatwiej się przemieszczać, np. w samolocie. W większości linii lotniczych zalicza się on do bagażu podręcznego, dzięki czemu podróżniczka może sporo zaoszczędzić. W plecaku można również wygodniej spakować większą ilość rzeczy. Kobieta wyjaśnia, że najcenniejsze i niezbędne na co dzień przedmioty pakuje do mniejszej torebki, którą może szybko wyjąć w razie potrzeby. Zaznacza, że równie ważne jest spakowanie osobnej apteczki. Nicole ułożyła ją według własnych potrzeb w taki sposób, by niczego jej nie zabrakło w nagłej potrzebie. Najważniejsze są dla niej bandaże, plastry i niezbędne leki.

Pakowanie plecaka na podróż. O tych rzeczach nie zapominaj

Podróżniczka wymieniła kilka rzeczy, bez których nie rusza się z domu. W pierwszej kolejności stawia na wygodę, a nie na modę. Zawsze pakuje:

  • koszulki na ramiączkach i z krótkim rękawkiem,
  • sweter,
  • kurtkę przeciwdeszczową,
  • kurtkę puchową (jeśli jedzie do kraju z niską temperaturą),
  • trzy pary butów — lekkie typu sandały, tenisówki i obuwie eleganckie.

Oprócz tego poleca wszystkim podróżnikom zmianę zwykłego ręcznika na taki, który został wykonany z mikrofibry. Można go z łatwością zwinąć w rulon wielkości butelki wody, a taki materiał wysycha o wiele szybciej. Nicole zabiera ze sobą również komunikator satelitarny z funkcją wysyłania powiadomień alarmowych. Poskreśla, że dla niej jako kobiety podróżującej samotnie, poczucie bezpieczeństwa to podstawa. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA