Kiedy śpisz w hotelu, koniecznie zawieś szklankę na klamce. Banalny trik może mieć duże znaczenie

Spanie w hotelu to przede wszystkim komfort. Świeża pościel, prywatna łazienka, a często również wystawne śniadanie są gwarancją udanego pobytu. Niestety, to właśnie w hotelu mogą spotkać cię też sytuacje nieprzewidziane, a nawet groźne. Aby ich uniknąć, czasem wystarczy tylko zawiesić szklankę na klamce.

W wielu filmach kulminacyjne sceny rozgrywają się w hotelu. Najczęściej są to jednak momenty przedstawiające strzelaniny, ucieczki, czy kradzieże, lub morderstwa. Takie obrazy nie zachęcają do skorzystania z tej formy noclegu, ale mają jeden plus. Sprawiają, że człowiek zaczyna troszczyć się o własne bezpieczeństwo. Z pozoru zwykła szklanka w połączeniu z hotelową klamką, może cię uchronić przed niebezpieczeństwem. W jaki sposób? 

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spędzasz noc w hotelu? Weź se sobą szklankę z uszkiem

Szklanki z uszkiem są obecne chyba w każdym polskim domu. Jeśli obawiasz się, że w hotelu nie będzie tego rodzaju elementu zastawy, weź szklankę ze sobą. Zanim rozpakujesz walizkę, weźmiesz prysznic i w końcu położysz się spać, sprawdź koniecznie, czy pokój jest zamknięty, a następnie zawieś na klamce szklankę. Powód dla jednych wyda się absurdalny, dla innych całkiem słuszny. Ma ścisły związek z bezpieczeństwem, ponieważ taka czynność może uchronić cię przed nieoczekiwanym wdarciem się do pokoju np. złodzieja. W chwili zagrożenia, szklanka spadnie, jednocześnie budząc cię ze snu, lub odrywając od kąpieli. Szkło rozpryskujące się po podłodze może też odstraszyć intruza. Jeśli masz w pokoju hotelowym przycisk alarmowy, zyskujesz czas, aby go użyć.

Zorza w Polsce Zorza polarna nad Polską. Niesamowity widok na pomorzu zachodnim

Zadbaj o bezpieczeństwo w mieszkaniu. Możesz też użyć folii aluminiowej

Podobny trik może zadziałać również w mieszkaniu. Jeśli mieszkasz w bloku, w jednej z dzielnic, które nie sławią się dobrą opinią, lub na nowym, luksusowym osiedlu, które może kusić potencjalnych złodziei, lepiej owinąć klamkę po zewnętrznej stronie drzwi folią aluminiową. Po pierwsze, złodzieja może zaskoczyć ten niecodzienny pomysł i opinie ten numer, a po drugie możesz szybciej usłyszeć włamywacza, poprzez szeleszczenie folii. Niestety, należy często ją zmieniać, gdyż nie tylko złodzieje mogą chcieć dostać się do środka. To także sposób na nie pozostawienie odcisków palców.

Więcej o: