Oceanaria w Polsce. Gdzie warto się wybrać w weekend?

Wizyta w oceanarium to świetna rozrywka dla całej rodziny. W takim miejscu nie tylko obejrzymy na żywo egzotyczne gatunki zwierząt, ale również sami poczujemy się jak w tropikach, nie opuszczając przy tym granic naszego kraju. W jakich miastach w Polsce znajdują się oceanaria oraz jakie przygotowano tam atrakcje dla turystów?

W Polsce oceanarium funkcjonuje również pod nazwą Afrykarium lub orientarium. W jednym kompleksie znajduje się zarówno teren zoo, wybiegi dla egzotycznych zwierząt oraz ogromne akwaria morskie. Największe znajdują się oczywiście w Tokio, Berlinie, Chicago i Barcelonie, jednak Polska również nie ma się czego wstydzić. Na terenie naszego kraju funkcjonuje kilka takich obiektów w największych miastach (we Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni i Łodzi) oraz mniejszych miastach nadmorskich (w Kołobrzegu i Międzyzdrojach i Łebie).

Zobacz wideo Orka z francuskiego oceanarium mówi ludzkim językiem

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oceanarium - bilety

Ceny biletów do oceanarium różnią się w zależności od obiektu. Oczywiście w każdym obiekcie ceny mogą zmienić się w przyszłości. Aktualnych informacji na temat wysokości cen biletów warto szukać bezpośrednio na stronach internetowych konkretnego miejsca. Oto orientacyjne zestawienie cen biletów w poszczególnych miastach w Polsce:

  • Oceanarium w Gdyni – bilet normalny – 38 zł, bilet ulgowy – 28 zł
  • Oceanarium Wrocław – bilet normalny – 70 zł, bilet ulgowy – 60 zł
  • Oceanarium Kołobrzeg – bilet normalny – 35 zł, bilet ulgowy – 30 zł
  • Oceanarium Międzyzdroje – bilet normalny – 70 zł, bilet ulgowy – 60 zł
  • Oceanarium Łódź – bilet normalny – 70 zł (z Kartą Łodzianina 40 zł)
  • Oceanarium Łeba – bilet normalny – 60 zł, bilet ulgowy – 40 zł

Największe oceanarium w Polsce

Największe obiekty tego typu znajdują się w Łodzi i Wrocławiu. Trwa również budowa akwarium Gdańskiego Nautilus, które w przyszłości ma być największym oceanarium w Polsce. Ma się w nim znaleźć 9 basenów i egzotyczna laguna o powierzchni 6000 m² z kompleksem basenów i saun, strefa relaksu z lasem tropikalnym i plażą, pingwinarium oraz jaskinie 5D.

Odwiedzając oceanarium w Łodzi i Wrocławiu będziemy mogli przejść się tunelem o przeźroczystych ścianach, pozwalających na obserwację zwierząt morskich: rekinów, żółwi czy płaszczek. Dotychczas tunel we Wrocławiu uznawany był za najdłuższy (mierzy 18 metrów), jednak w Łódzkim oceanarium powstał tunel o łącznej długości 26 metrów, co czyni go jednocześnie najdłuższym w Polsce tunelem wodnym.  

Zobacz też: To jedno z najmniej zatłoczonych miejsc nad Bałtykiem. "Cała plaża nasza"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.