Majówka w górach. Gwiezdne Bieszczady i wodospady. Zobacz najciekawsze atrakcje na weekend majowy 2023

Okazuje się, że na majówkę czeka nas nieco więcej wolnego niż w zeszłych latach. Warto wykorzystać dobrze ten czas i wybrać się w ekscytującą podróż. Dobrym miejscem będą oczywiście Bieszczady. Zobacz, które atrakcje w tym roku zostały okrzyknięte najciekawszymi.

W tym roku weekend może trwać aż pięć dni! Wystarczy, że wykorzystamy dzień urlopowy 2 maja, we wtorek. Jest tak dlatego, że 29 oraz 30 kwietnia wypadają w weekend — wolny od pracy dla wielu zawodów. To doskonały czas, by się wyciszyć i zrelaksować. Nie bez powodu na myśl przychodzą od razu Bieszczady.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Weekend majowy w górach? Zobacz "Gwiezdne Bieszczady" w najciemniejszym miejscu w Polsce

5 dni to idealny czas na wyjazd w góry  — pogoda powinna sprzyjać, a nie zastaniemy tam zbyt wielu turystów. Idealnym miejscem, w którym na pewno się wyciszymy, jest Park Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach. Ta niesamowita atrakcja znajduje się w "najciemniejszym miejscu w Polsce", co oznacza, że jest to obszar terenu objęty ochroną przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem miasta. Jest również na tyle oddalony od źródeł oświetlenia, że obserwacja nieba dostarcza niesamowitych przeżyć. Tylko w Gwiezdnym Parku możemy gołym okiem zobaczyć niebo wyglądające tak, jak wtedy gdy wpatrywał się weń kilkaset lat temu Kopernik czy Galileusz. W parku widać około 7,5 tysiąca gwiazd, całą Drogę Mleczną oraz światło zodiakalne. To niesamowite przeżycie zarówno dla dorosłych jak i dzieci, które choć raz trzeba doświadczyć.

 

Bieszczady i słynne wodospady. Niesamowite atrakcje z kaskadami

Niektóre z nich są naprawdę pokaźne, jak na przykład wodospad Szepit, największy w tym paśmie górskim. Aby do niego dotrzeć, powinniśmy skierować się do potoku Hylaty w okolicach wsi Zatwarnica. Wodospad jest wyjątkowo wysoki, bo ma aż osiem metrów. Do tego mnogość kaskad sprawia, że jest to naprawdę niezwykłe widowisko. Aby przyjrzeć mu się bliżej, możemy udać się na specjalne schodki z barierką, pozwalające na podziwianie widoku z należytym bezpieczeństwem. Oprócz najwyższego warto zobaczyć również największy wodospad w górach. Jest nim Siklawa Ostrowskich w Wetlinie. Cechuje się zarazem najwyższym pionowym spadem wody, co zapewnia piękne widoki i dużo kojącego szumu. Wodospadów w przepięknych Bieszczadach jest wyjątkowo wiele. Są one również nierzadko bardziej pokaźne niż w innych pasmach, ze względu na mnogość spadów i malownicze widoki.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.