Tak zabezpieczysz walizkę przed kradzieżą. Część podróżnych twierdzi, że "to powinno być nielegalne"

Pakowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Wiele osób obawia się, że podczas transportu ktoś mógłby się dostać do walizek i ukraść coś z ich wnętrza. W związku z tym część podróżnych owija swoje walizki folią. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Wyjaśniamy!

Owijanie bagażu może go ochronić między innymi przed uszkodzeniami. Jak się jednak okazuje, takie zachowanie jest przez niektórych uważane za szkodliwe. Internauci piszą, że powinno to być wręcz nielegalnie. Z czego to wynika? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Co daje owijanie bagażu? Wiele osób robi to z kilku powodów

Jeśli często podróżujesz, to z pewnością się z tym spotykasz. Na lotniskach, notorycznie można zauważyć podróżnych, którzy owijają swój bagaż folią. Z jakich powodów to robią? Okazuje się, że jest ich nawet kilka. 

  • Ochrona bagażu przed uszkodzeniem. Folia chroni znajdujące się w środku przedmioty. Co więcej, taki "pokrowiec" chroni także powierzchnię walizki, przed otarciami, czy innymi cięższymi uszkodzeniami.
  • Ochrona przed kradzieżą. Wielu podróżnych owijających folią bagaże próbuje w ten sposób ustrzec się przed kradzieżą i utrata cennych przedmiotów. 
  • Ochrona przed podrzuceniem nielegalnych substancji. Oprócz tego, że można coś z walizki wyciągnąć, to jednak można też coś do niej oczywiście włożyć. Osoby podróżujące do krajów znanych z problemów z przemytem, często decydują się na takie zabezpieczenie.

Według niektórych osób owijanie bagażu nie powinno być dozwolone. Z czego to wynika?

Choć owijanie bagażu folią ma swoje plusy, to jednak wiele osób sprzeciwia się takiemu zachowaniu. Jak donosi portal kobieta.onet.pl, internauci wspominają, że to niestety bardzo szkodliwe dla środowiska. Owinięcie całego bagażu, wymaga zużycia ogromnych ilości folii, która następnie jest wyrzucana. 

To jest bardzo zły pomysł. Zużywasz mnóstwo plastiku, który jest wyrzucany zaraz po podróży. To powinno być nielegalne.

- napisał jeden z internautów na amerykańskim portalu dyskusyjnym "Quora". Inne osoby zwróciły także uwagę na dodatkowy problem. Folia znacznie utrudnia pracę ochronie lotniska. Pracownicy muszą mieć przecież możliwość sprawdzenia każdego bagażu, w celu znalezienia ewentualnych ładunków wybuchowych czy nielegalnych substancji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA