Glamping i slowshop, czyli nowa moda na wyjątkowe wakacje w Polsce. Trafisz tu nawet bez samochodu

Wakacje w Polsce zwykle kojarzą się z tłumem i drożyzną, ale wcale nie musi tak być. W tych miejscach spędzisz czas na łonie natury, w otoczeniu lasu i wody. Tu zapomina się o czasie, zgiełku miasta i płaczu dzieci. Slowshop i glamping odwiedzisz nawet bez samochodu.

Wiosna i lato to sezon podróżniczy, podczas którego warto odkrywać nowe miejsca. Z powodu wzrostu cen wiele osób rezygnuje z wyjazdu za granicę i decydują się na wakacje w Polsce. Te najbardziej turystyczne miejsca, takie jak Zakopane czy polskie morze niestety też nie są najtańsze, ale nie oznacza to, że nie ma innych możliwości. Polacy pokochali w ostatnim czasie glamping i slowshop - jest to forma wypoczynku na łonie natury, ale jednocześnie w ładnym i nieco luksusowym hotelu. Sprawdź, jakie miejsca w Polsce oferują takie wakacje.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w Polsce nie muszą być tłoczne. W tym miejscu odpoczniesz od miasta

Podróż do lasu nie musi kojarzyć się ze starym namiotem, przez który do środka dostanie się brud i robactwo. Coraz więcej miejsc w Polsce oferuje eleganckie domki, w których jest miejsce nie tylko na dwie sypialnie, ale także na prowizoryczną kuchnię i pomieszczenie do wspólnego wypoczynku. Można tak spędzić czas m.in. w Złotym Stoku na Dolnym Śląsku. Miejscowość jest dobrze skomunikowana, więc nie trzeba dojeżdżać do niej samochodem. Wystarczy wsiąść do pociągu, wziąć ze sobą rowery i pojechać w podróż po okolicznych lasach. W Złotym Stoku można wynająć pokój w poniemieckich, drewnianych pensjonatach i odpocząć od zgiełku miasta.

Gdzie pojechać bez samochodu? Takie wakacje zapadają w pamięć

Jadąc do lasu, warto zdecydować się na miejsce urządzone w duchu z naturą, w którym poczujesz się jak na łonie przyrody w dzikiej okolicy. Takim miejscem jest chata Beskid Masala w Beskidzie Niskim. Tutaj czasu się nie liczy. Można odpoczywać i leniuchować do woli, podziwiać otaczającą naturę i zapomnieć o reszcie świata. Ponadto chata jest urządzona w nieco egzotycznym stylu, więc możesz zapomnieć, że jesteś w Polsce i poczuć się jak na wakacjach. Nieco inny, ale też unikatowy klimat czeka cię w domkach na Jeziorze Rajgrodzkim. Gospodarze powiozą cię tu łódką i resztę pobytu spędzisz w pełni wyposażonym, nowoczesnym domku z widokiem na otaczającą z każdej strony wodę.

Może Cię też zaintersować:
Skalne Grzyby to wyjątkowe miejsce na wędrówkę. Kilka dekad temu wiedzieli o nich nieliczni
To nie żart. 500 złotych opłaty za parking w polskich górach. Właściciel ma sensowne argumenty
- Chciała wywieźć z Polski niebywałe okazy. Za takie pamiątki z wakacji teraz grozi nawet 5 lat więzienia

Więcej o: