Polska Chorwacja doczekała się niesamowitej atrakcji turystycznej. To jedyne takie miejsce w Europie

Zakrzówek pod Krakowem od lat nazywany jest "Polską Chorwacją". Przywodzi ją bowiem na myśl swoimi turkusowymi jeziorami i wapiennymi skałami. Jest często odwiedzany i ceniony przez turystów, a teraz zachęci podróżników dodatkowymi atrakcjami. Otworzy specjalne kąpieliska, platformy i pomosty.

Zwiększająca się z roku na rok popularność "Polskiej Chrowacji" sprawiła, że w Zakrzówku pod Krakowem pojawią się nowe, wcześniej niespotykane atrakcje. Wodne kąpieliska i platformy będą jedynym takim parkiem rozrywki w Europie. To doskonały pomysł na tegoroczne wakacje.

Zobacz wideo Czy widać wzrost cen w Chorwacji po wprowadzeniu euro? Pytamy mieszkającego tam polskiego studenta

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Polska Chorwacja otwiera nowe atrakcje turystyczne. Znajdziesz je tylko tutaj

W Zakrzówku pod Krakowem wybudowano pięć nowych kąpielisk. Związane jest to z coraz większą popularnością wyjątkowo pięknego miejsca, które przez turystów zwane jest potocznie "Chorwacją". Atrakcje są o tyle wyjątkowe, że próżno szukać ich po Europie. To jedyne takie pływające platformy ze wbudowanymi basenami oraz unoszące się na wodzie drewniane pomosty. Warto wspomnieć również o przeszklonym pawilonie, w którym znajduje się kawiarnia dla osób ceniących sobie nie tylko aktywny wypoczynek, ale i relaks. Wyjątkowa konstrukcja będzie miała swoje oficjalne otwarcie 1 czerwca tego roku. To doskonała okazja, by przeżyć niesamowite chwile nad wodą podczas nadchodzących wakacji. Co więcej, korzystanie z basenów ma być darmowe i obserwowane przez ratowników wodnych. Czy może być lepsze miejsce na urlop z rodziną?

 

Atrakcje Kraków: Zakrzówek zachwyca nie tylko piękną lokalizacją i turkusową wodą

Jeszcze niedawno Zakrzówek kojarzył się z dziką plażą, amatorami nurkowania oraz wspinaczką na Skałki Twardowskiego. Dziś nie stracił nic ze swojego naturalnego piękna, a nawet zyskał w oczach turystów i miłośników wodnych atrakcji. Dawna wioska, teraz przyłączona do Krakowa, znajduje się praktycznie przy samym mieście, dlatego najlepiej dojechać nad zalew samochodem lub rowerem, ewentualnie przyjść na piechotę, jeśli mieszkamy lub nocujemy w stolicy Małopolski. Z Polską Chorwacją wiążą się ludowe podania i legendy. Podobno to właśnie wśród tych skał mistrz Twardowski miał swoje laboratorium, w którym prowadził szkołę magii. Kąpielisko jest, póki co zamknięte i zostanie udostępnione podróżującym wraz z otwarciem nowych atrakcji. Teren kusi jednak bogactwem przyrody, zachwycając kolorami wody i drzew oraz chronionymi gatunkami zwierząt i owadów. Okoliczne jeziora przywodzą na myśl uwielbiane przez wielu MazuryWarto pomyśleć o podróży do Zakrzówka tego lata i połączyć wypoczynek nad wodą ze zwiedzaniem pięknego Krakowa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.