Wakacje nad morzem bez deszczu. Weź urlop w tym terminie, a pogoda będzie cię rozpieszczać

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, warto więc zaplanować już sobie urlop. Większość Polaków co roku decyduje się na wyjazd nad morze, aby odpocząć i zrelaksować się w promieniach słońca na plaży. Kiedy najlepiej zarezerwować sobie hotel nad morzem? W tych dniach poczujesz się jak na Teneryfie.

Czerwiec, lipiec czy sierpień - kiedy najlepiej wybrać się na urlop nad morze? Podczas rezerwacji hotelu lub apartamentu warto zwrócić uwagę również na pogodę, która potrafi zaskakiwać szczególnie w nadmorskich kurortach. W tych terminach pogoda nad morzem będzie rozpieszczać plażowiczów. 

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje nad morzem 2023. Kiedy zaplanować urlop, by uniknąć deszczu?

Wyjazdy nad morze cieszą się popularnością przez cały rok, ponieważ nawet zimą spacery po wybrzeżu są bardzo przyjemne. Najwięcej Polaków jednak decyduje się na odwiedzenie plaży głównie w okresie wakacyjnym, gdy termometry wskazują o wiele wyższe wartości. Oczywiście nie da się przewidzieć temperatury na najbliższe trzy miesiące w stu procentach, jednak na podstawie wieloletnich obserwacji można wyciągnąć prawdopodobieństwo pojawienia się pięknej pogody w danych terminach i na tej podstawie zaplanować urlop na wakacje. Kiedy najlepiej wybrać się nad morze? Oto odpowiedź. 

Pogoda nad morzem na wakacje 2023. W tych terminach warto wziąć urlop 

Wakacje nad morzem w czerwcu to świetny sposób na wypoczynek, ponieważ ilość turystów jest o wiele mniejsza niż w szczycie sezonu, czyli w lipcu czy w sierpniu. W czerwcu 2023 nad polskim morzem możemy spodziewać się od 18 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca do nawet 25 stopni w połowie miesiąca.

Lipiec to okres, kiedy ciężko jest znaleźć miejsce na plaży, ponieważ ilość turystów ogromna. To właśnie w tym miesiącu temperatury będą zaskakiwać Polaków, ponieważ po 10 lipca można spodziewać się fali upałów, które będą sprzyjać plażowiczom przez prawie cały miesiąc. Lipiec 2023 ma być o wiele cieplejszy od zeszłorocznego, co z pewnością ucieszy urlopowiczów. 

Sierpień nad morzem jest zazwyczaj dość kapryśny i niespodziewany, jednak w tym roku prognozy są optymistyczne. Początek ostatniego miesiąca wakacji może być nieco chłodny, jednak druga połowa sierpnia będzie prawdopodobnie rozpieszczać. Oczywiście to tylko prognozy i należy wziąć pod uwagę, że sytuacja może się zmienić oraz warto przygotować się na burze, które są nieodłącznym elementem wysokiej temperatury latem. 

Może Cię zainteresować:
- Glamping i slowshop, czyli nowa moda na wyjątkowe wakacje w Polsce. Trafisz tu nawet bez samochodu.
- Największe parki wodne w Polsce. Gdzie zjedziemy najdłuższą zjeżdżalnią?
- Parki rozrywki - gdzie wybrać się w tym sezonie? Parki rozrywki w Polsce i Europie.

Więcej o: