Walizka kabinowa Ryanair mała. Ważne zmiany w 2023 r. Jaki bagaż można wnieść na pokład samolotu bez dodatkowych opłat?

Walizka kabinowa Ryanair mała: zmiany w wymiarach bagażu podręcznego. Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Wiele osób w najbliższych miesiącach będzie wybierało się na wymarzony wyjazd w towarzystwie rodziny i znajomych. Zanim zaczniemy pakowanie, warto sprawdzić jakie wymiary może mieć nasz bagaż podręczny, aby nie stresować się podczas odprawy.

Walizka kabinowa Ryanair mała, tzn. jaka? Przed podróżą samolotem jedną z najważniejszych kwestii staje się zabranie odpowiedniego bagażu. Wkrótce w polskich domach zacznie się odkurzanie walizek i wielkie pakowanie. No właśnie. Jak usprawnić proces pakowania? Otóż przez aktualną wiedzę o tym, jaki bagaż, jakiego rodzaju i jakich wymiarów możemy wziąć ze sobą na pokład samolotu, bez obawy o konieczność uiszczenia dodatkowych opłat. Popularne linie lotnicze wprowadziły spore zmiany w regulaminach przewozu bagażu podręcznego. 

Ryanair: wymiary bagażu. Sprawdź, czy Twój bagaż podręczny spełnia wymogi linii lotniczych Ryanair

Ryanair wymiary bagażu, jaki podróżujący mogą wnieść ze sobą na pokład samolotu — to zagadnienie, którym interesują się wszyscy planujący podróż popularnymi liniami lotniczymi. Ryanair jako jeden z trzech popularnych przewoźników, zdecydował się na wprowadzenie zmian w regulaminie przewozu bagażu podręcznego. Warto się z nimi zapoznać przed sezonem urlopowym, bo zmiany są istotne i mogą zaskoczyć. Jeżeli nasz bagaż przekroczy ustalone wymiary, będziemy musieli uiścić dodatkowe opłaty. Jak się przygotować i unikać niespodziewanych kosztów? Poniżej znajdziesz informacje o tym, jaki jest wymiar bagażu podręcznego, zgodny z nowymi wymogami regulaminowymi linii Ryanair.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Ryanair: wymiary bagażu podręcznego. Zmiany regulaminowe

Ryanair wymiary bagażu podręcznego w 2023 r. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika, w cenie biletu, możemy wziąć ze sobą na pokład samolotu taki rodzaj bagażu podróżnego, który zmieści się pod fotelem poprzedzającym nasze miejsce w samolocie. Wymiar tego bagażu nie może być większy niż 40x20x25 cm. Jako przykłady przewoźnik podaje m.in. plecak czy małą torbę. A co w przypadku, gdy potrzebujemy większej ilości bagażu przy sobie? Wtedy możemy skorzystać z opcji "pierwszeństwo wejścia". Dzięki dodatkowej opłacie, której koszt zaczyna się od 6 euro, pasażerowie będą mieli zapewnione dodatkowe udogodnienia. Są nimi: pierwszeństwo wejścia do samolotu bez stania w kolejce oraz możliwość wzięcia ze sobą na pokład 2 sztuk bagażu podręcznego. Oprócz małej torby czy plecaka podróżujący będą mogli wziąć ze sobą np. walizkę na kółkach, o wymiarach nie większych niż 55x40x20 cm oraz wadze nieprzekraczającej 10 kg. Ten bagaż zostanie umieszczony w schowku nad siedzeniem. Warto przestrzegać wymogów regulaminowych, ponieważ — jak podaje przewoźnik — w przypadku, gdy bagaż podręczny okaże się za duży, zostanie on umieszczony w luku bagażowym samolotu i trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę. Wysokość opłaty wynosi 69,99 euro. 

Wymiary bagażu podręcznego Wizzair. Jakie są wymogi przewoźnika odnośnie bagażu podręcznego?

Wymiary bagażu podręcznego Wizzair, który można wziąć ze sobą na pokład samolotu wynoszą 40x30x20 cm. Podobnie jak w przypadku rejsów liniami Ryanair, zasadą jest, że bagaż podręczny musi zmieścić się pod fotelem zajmowanym przez pasażera przed nami. Za dodatkową opłatą, możemy zwiększyć ilość sztuk bagażu, umieszczając go w luku bagażowym. Jak to wygląda? Wizzair oferuje swoim klientom wykupienie opcji "Wizz Priority". Pasażerowie korzystający z tej możliwości, mają prawo do priorytetowej odprawy w specjalnym okienku, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz mogą wnieść dodatkową sztukę bagażu. Może być to walizka kabinowa na kółkach, której wymiary nie przekraczają 55x40x23 cm, a waga wynosi mniej niż 10 kg. Warto zaznaczyć, że cena za wykupienie "Wizz Priority" jest zależna od tego, czy zdecydujemy się na zakup z wyprzedzeniem, czy na lotnisku na tzw. ostatnią chwilę. W pierwszym przypadku ceny zaczynają się od niespełna 60 zł, natomiast wykupując dodatkową opcję już na miejscu, musimy zapłacić kwotę 146 zł. 

Walizka kabinowa wymiary. Jakie są wymiary walizek kabinowych?

Walizka kabinowa — wymiary walizek kabinowych, jakie można wziąć na pokład samolotu, uzależnione są od regulaminów przewoźników. Choć każdy z nich ustala indywidualnie swoje zasady co do bagażu podręcznego i rejestrowanego, to jednak dopuszczane przez nich wymiary walizek kabinowych są podobne. Zazwyczaj mieszczą się w granicach 55x40x23 cm i mają pojemność w granicach 50-60 l. Walizki kabinowe o takich wymiarach na pewno zmieszczą się w luku bagażowym znajdującym się nad siedzeniami pasażerów.

Zobacz też: Desperacka walka na lotnisku. Pasażer zdemolował własną walizkę, ludzie bili brawo. "Musiał się upokorzyć"

Więcej o:
Copyright © Agora SA