Ile pieniędzy zabrać do Grecji na tydzień? Sprawdzamy!

Ile pieniędzy zabrać do Grecji na tydzień? Jeśli planujesz wakacje w Grecji i zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać na tydzień, to odpowiedź zależy od wielu czynników. Liczyć się będą m.in. cel podróży, styl życia i preferencje kulinarne. Niemniej jednak istnieją pewne wytyczne, które warto wziąć pod uwagę, aby zaplanować budżet na wakacje w Grecji.

Ile euro zabrać do Grecji na tydzień, czyli co nieco o wydatkach w podróży

Ile pieniędzy zabrać do Grecji na tydzień? – to pytanie pada z ust wielu Polaków przed podróżą w jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych. Niestety nie zawsze koszty poniesione przy zakupie wycieczki to wszystko, co musimy zapłacić, chcąc jechać na wakacje. Wykupując podróż z biura, musimy zwrócić uwagę na to, co wlicza się w zakupioną wycieczkę. Jeśli nie mamy kolacji, trzeba będzie doliczyć koszty jedzenia na mieście. Ile będzie to wynosić? Tu odpowiedź nie jest taka prosta, ponieważ wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania wobec posiłków spożywanych "na mieście". Bardzo często biura podróży nie oferują miejscowych wycieczek. Chcąc pozwiedzać okoliczne zabytki, musimy wziąć pod uwagę fakt, że trzeba będzie wykupić wycieczki u lokalnego operatora oferującego takie atrakcje.

Jedną z podstawowych informacji o Grecji, którą musimy posiadać, jest fakt, że nie wszędzie można płacić kartą. Dlatego trzeba zaopatrzyć się w gotówkę. Ceny tygodniowych wycieczek do Grecji z biurem podróży oscylują między 1000, a 2000 złotych za osobę, w zależności od tego, jaki pakiet wybierzemy. Bardzo często hotele na miejscu wymagają dodatkowej płatności za udogodnienia, jakie oferują, na przykład: leżaki i parasole plażowe. Nawet w opcji all inclusive niektóre atrakcje i udogodnienia mogą być dodatkowo płatne.

Niektóre wycieczki fakultatywne wymagają dodatkowych płatności, na przykład za bilet wstępu na atrakcje. Tak, więc za możliwość zwiedzenia z lokalnym biurem atrakcji musimy przygotować około 40 euro za osobę i do tego doliczyć ewentualne koszty biletów wstępu.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Jeśli wybierzemy zwiedzanie Grecji na własną rękę, to tak naprawdę wszystko zależy od wieku, jaki mamy. Jeśli jesteśmy studentami poniżej 26. roku życia lub młodzieżą do lat 18, to wstęp do większości atrakcji będziemy mieć bezpłatny. Jeśli chodzi o najbardziej oblegane miejsca greckie, można wykupić tak zwany "bilet łączony", ponieważ kosztuje on około 40 euro. Wychodzi to bardzo korzystnie, jeśli porównamy bilety wstępu na poszczególne atrakcje. Ile więc euro zabrać na wycieczkę do Grecji? Jeśli mamy wykupiony pakiet all inclusive i nie planujemy dużych zakupów czy wypadów do restauracji, wówczas wystarczyć powinno około 100-200 euro na osobę. Jeśli chcemy zwiedzać Grecję na własną rękę, powinniśmy się przygotować na minimum 1000 euro na osobę.

Ile wziąć pieniędzy na wakacje all inclusive?

Jeśli wybierasz wakacje all inclusive w Grecji, to ilość pieniędzy, jakie powinieneś zabrać, zależy przede wszystkim od twojego indywidualnego stylu życia i planowanych aktywności. Wszystkie posiłki i napoje są wliczone w koszt wakacji all inclusive, więc nie musisz martwić się o wyżywienie.

Jeśli planujesz wakacje w Grecji w systemie all inclusive i zamierzasz spędzać większość czasu w hotelu, to około 100-200 euro na osobę na tydzień powinno wystarczyć na drobne wydatki, takie jak pamiątki czy przekąski poza posiłkami. Jeśli jednak planujesz zwiedzanie okolicy, wycieczki i dodatkowe atrakcje, to musisz wziąć pod uwagę wyższe koszty i rozważyć zwiększenie budżetu. Jeśli chodzi o koszty transportu, to wiele wakacji all inclusive oferuje transfer z lotniska do hotelu w cenie, więc nie musisz ponosić dodatkowych kosztów za transport. Jeśli jednak chcesz zwiedzać okolicę lub wyjechać na wycieczkę, możesz skorzystać z transportu publicznego lub wynająć samochód/ skuter. Koszty wynajmu samochodu wahają się w zależności od modelu, okresu wynajmu i firmy, ale można liczyć od 20 do 50 euro za dzień. Wynajem skutera jest tańszy i wynosi około 10-15 euro dziennie.

Jakie są ceny w Grecji?

Ceny w Grecji zależą od wielu czynników, takich jak region, sezon turystyczny, rodzaj towarów czy usług, a także miejsce zakupów (supermarket czy lokalne sklepy). Ceny w restauracjach za dania główne oscylują w okolicy 10-20 euro. Za pizzę zapłacimy 10-15 euro. Butelka wina kosztuje 30-50 euro. Alkohol kosztuje od 2 do 20 euro w zależności od tego czy jest to piwo czy wódka. Ceny są bardzo różne i ma na nie wpływ wiele czynników. Przy obecnym wzroście kosztów, musimy pamiętać, że wszystkie ceny mogą zmieniać się nawet w przeciągu kilku dni.

Ile pieniędzy na tydzień w Grecji?

Przyjmując średnie wartości, można zakładać, że na tydzień w Grecji potrzeba około 600-1200 euro na jedną osobę. Oczywiście, są to jedynie orientacyjne koszty i faktyczna ilość pieniędzy potrzebna na tydzień w Grecji może się różnić w zależności od konkretnych okoliczności i wyborów podróżującej osoby.

Zobacz też: Na nic zdały się protesty mieszkańców. Słynna atrakcja jednak zamknięta na wakacje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.