Najpiękniejsze jeziora w Polsce, które trzeba zobaczyć. Te akweny zapierają dech w piersiach

Romantyczny weekend we dwoje na łonie natury to doskonały pomysł na spędzenie czasu z drugą połówką. Jeśli zamiast pieszych wędrówek wolisz podziwiać jeziora, to mamy dla ciebie kilka wyjątkowych akwenów do odwiedzenia. Wiemy, gdzie warto wybrać się na weekendowy wypad.

Jeziora stanowią zaledwie jeden procent naszego kraju, ale nie oznacza to, że nie znajdziemy ciekawych i pięknych miejsc na odpoczynek nad wodą. Jakie jeziora w Polsce są warte zobaczenia?

Zobacz wideo 33-latek w czasie cofania pomylił biegi i wjechał samochodem do jeziora. Porsche zatonęło Wybierz serwis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jezioro Turkusowe, Jezioro Turkusowe Konin i Jezioro Maltańskie. Ciekawy wybór na wypoczynek

Jezioro Turkusowe - zlokalizowane niedaleko wsi Wapnica, na wyspie Wolin. Jest stosunkowo niewielkie, ale za to dość głębokie. Najbardziej znane jest dzięki swojej turkusowo-zielonej barwie wody. Za jej kolor odpowiada białe, kredowe dno, dzięki, któremu światło się rozszczepia i sprawa, że woda wydaję się być zielona.

Jezioro Turkusowe Konin - jest to kolejne jezioro o niecodziennej barwie. Położone jest w województwie wielkopolskim, na granicy Konina. Powstało w miejscu wyrobiska, po dawnej eksploatacji węgla brunatnego. To sztuczne jezioro przez swój niezwykły kolor, nazywane jest "polskimi Malediwami". Niestety Lazurowe jezioro nie nadaję się do kąpieli przez zbyt duży odczyn zasadowy.

Jezioro Maltańskie - to położony w Poznaniu w województwie wielkopolskim sztuczny zbiornik powstał w 1952 roku. Malta jest popularnym wśród mieszkańców Poznania terenem rekreacyjnym, który skupia się głównie na sportach wodnych. W okolicy Jeziora Maltańskiego znajdują się: park, ścieżki rowerowe i spacerowe, sztuczne lodowisko, całoroczny stok narciarski czy kręgielnia.

Największe jezioro w Polsce i nie tylko. Warto zobaczyć także Jezioro Solińskie i Jezioro Piaseczno

Jezioro Śniardwy - największe jezioro w Polsce położone w województwie warmińsko-mazurskim. Rozciąga się na powierzchni 114 kilometrów kwadratowych. Jego głębokość osiąga do 23,4 metra. Słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych, piaszczystych plaż oraz rozwiniętego zaplecza turystycznego.

Jezioro Solińskie - jest jedną z najpopularniejszych atrakcji na Podkarpaciu. Jest znane jako popularne kąpielisko, miejsce do rekreacji i sportów wodnych – ulubiony kierunek kajakarzy i żeglarzy oraz wycieczkowiczów korzystających z rejsów statkami. Wkoło jeziora można znaleźć wiele ścieżek turystycznych, idealnych na spacery.

Jezioro Piaseczno - należy do najczystszych i najgłębszych akwenów Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Jego wody otrzymały pierwszą klasę czystości i są domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Oprócz tego znajduje się tam świetny ośrodek wypoczynkowy z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.