Tutaj odpoczniesz w długi weekend. Czerwiec 2023 to idealny moment, aby odwiedzić te miejsca

Po majówce przyszła pora na kolejny długi weekend. Czerwcowy urlop warto spędzić za granicą, szczególnie jeśli przedłużysz wolne o kilka dni. Warto odwiedzić kilka miejsc na mapie Europy i zapoznać się z lokalnymi festiwalami.

Kiedy jest długi weekend? To pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy nie wyszli jeszcze z majówkowego nastroju. Dla stęsknionych za urlopem mamy dobre wieści — na początku czerwca będziemy obchodzić Boże Ciało, a to oznacza kolejny długi weekend. Święto wypada w czwartek 8 czerwca, więc biorąc urlop w piątek zyskamy aż cztery dni wolnego. Warto jednak przedłużyć sobie urlop i wyjechać na jakiś czas za granicę, ponieważ najbliższy miesiąc będzie obfitował w wielkie wydarzenia w różnych zakątkach Europy.

Zobacz wideo

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomysły na długi weekend 2023. Tu warto polecieć w czerwcu

W czerwcu warto przedłużyć długi weekend o kilka dni i polecieć do Portugalii. W stolicy tego pięknego kraju w dniach 12-14 czerwca będzie obchodzone święto św. Antoniego. Jest on patronem małżeństw, rzeczy zagubionych i przede wszystkim samej Lizbony, dlatego co roku w tych dniach miasto organizuje procesję wzdłuż Avenida da Liberdade. Festiwal będzie okupiony dobrą zabawą, lokalnym jedzeniem i winem. Innym wartym uwagi wydarzeniem w Portugalii jest Paso del fuego, czyli rytuał chodzenia po ogniu w Porto. Co roku w przeddzień nocy Świętego Jana, czyli 23 czerwca młodzi mężczyźni tańczą wokół ogniska i przechadzają się po rozżarzonym węglu. To powrót do korzeni, który dla zagranicznych turystów będzie bardzo egzotycznym przeżyciem.

Dni wolne 2023. W tych miejscach spędzisz niezapomniany urlop

Kolejną propozycją na czerwcowy wyjazd jest Budapeszt. W dniach 2-4 czerwca turyści będą mogli się tam najeść jak nigdy w życiu. W tym czasie odbywa się Gourmet Festiwal, czyli wielka impreza gastronomiczna dla każdego. Będzie można wziąć udział w kursach kulinarnych, odwiedzić nowo otwarte restauracje, skosztować jedzenia z każdego zakątka świata, a także zobaczyć pokaz mistrzów czekolady. Nieco później warto natomiast polecieć do Francji, a konkretnie do Bordeaux. To tutaj odbędzie się festiwal wina między 22 a 25 czerwca. Na turystów czeka  2-kilometrowa winna droga, a w samym centrum miasta będzie można zobaczyć wyścigi w toczeniu beczek.

Może Cię też zainteresować:
Wakacje w górach z psem. Te szlaki możesz przemierzyć u boku swojego ukochanego pupila
Polska Toskania przyciąga turystów z całego świata. Atrakcja na Dolnym Śląsku jest jedyną taką w Europie
- Mało kto wie o tej funkcji w samolocie. Tajemnica czarnego trójkąta została rozwiązana

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.