Jej bagaż podręczny na lotnisku okazał się za duży. Dzięki kreatywności sprytnie "oszukała" personel

Turyści potrafią zaskakiwać swoją pomysłowością podczas podróży. Triki na zmniejszenie kosztów są niezwykle przydatne. Jednym z nich podzieliła się pewna kobieta, której bagaż okazał się za duży. Co zrobiła? Na pewno nie dopłaciła za dodatkowe kilogramy.

Wiele osób decyduje się na nie wykupowanie bagażu rejestrowanego ze względu na wysoką cenę. Pozostaje im zatem podróżowanie jedynie z bagażem podręcznym, który musi mieć odpowiednie wymiary i mieścić się w specjalnej skrzynce ustawionej na lotniskach. Co jeżeli na miejscu okaże się, że pakowanie nie poszło ci zbyt dobrze? Pewna kobieta znalazła sposób na sprytne przechytrzenie obsługi lotniska i zaoszczędzenie niemałej sumy

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bagaż podręczny - wymiary nie takie jak trzeba. Była na to przygotowana i zaoszczędziła kilkadziesiąt dolarów 

Tiktokerka Ashlee Smith specjalizuje się w budżetowym podróżowaniu i znajdywaniu ciekawych rozwiązań na obniżenie cen wymarzonych wycieczek. W ostatnim czasie zdecydowała się na lot amerykańskimi liniami lotniczymi Spirit Airlines. Mimo że jest to dość tani przewoźnik, Ashlee postanowiła zaoszczędzić, ile się da, dlatego spakowała się jedynie w niewielki plecak. Niestety na lotnisku okazało się, że zabrała za dużo ubrań, przez co jego rozmiary nie zgadzały się z tymi, które obowiązują w samolocie. Według regulaminu linii Spirit Airlines rozmiar bagażu podręcznego musi mieć maksymalnie 45x35x20 cm. W tej sytuacje personel powinien pobrać od niej dodatkową opłatę w wysokości 60 dolarów, jednak spryt Ashlee ochronił jej portfel i dobry nastrój. 

Trik na tanie podróżowanie. Przeszła obok personelu lotniska z "dodatkowym bagażem" 

Okazuje się, że tajnym sposobem Ashlee jest przygotowana wcześniej poszewka z poduszki na kark. W miejsce wkładu kobieta włożyła kilka zwiniętych w rulon ubrań. Dzięki temu jej plecak zmieścił się w tzw. sorterze, a ona zaoszczędziła kilkadziesiąt dolarów i zyskała wygodną poduszkę, która z pewnością przydała się podczas lotu samolotem. 

Jeżeli masz nieco więcej ubrań, które zajmują zbyt dużo miejsca, możesz wykorzystać zwykłą poszewkę na tzw. jaśka. Jak się okazuje, z tego typu trików korzysta coraz więcej podróżujących osób, chcących zaoszczędzić nieco pieniędzy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA