Wyjechała do Włoch i kupiła trzy domy w "mieście duchów". Za każdy zapłaciła tylko trzy dolary

Włochy od dłuższego czasu próbują zaludnić z powrotem "miasta duchów", sprzedając wyludnione domy po taniości. Kobieta z Kalifornii postanowiła kupić trzy takie opuszczone lokale, zarabiając na włoskiej desperacji. Wszystkie domy kosztowały ją jedynie 3,30 dolara.

Wiele Włoskich miast wprowadziło programy mające na celu ponowne zaludnienie wiejskich, wyludniających się obszarów. Rubia Daniels kiedy usłyszała, że we Włoszech można kupić domy po taniości, od razu postanowiła obejrzeć je osobiście, więc poleciała do miasta na Sycylii - Mussomeli. W 2019 roku zakupiła trzy mieszkania za jedyne 3,30 dolara, a teraz je odnawia. 

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kupiła trzy domy za trzy dolary. Miasteczko przypomina jej dom z dzieciństwa 

Daniels, która 30 lat temu przeprowadziła się do Kalifornii, była zdumiona, kiedy usłyszała o możliwości zakupu domu, w tak niskiej cenie. W wywiadzie dla Insidera powiedziała, że to była jedna z tych rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć, aby upewnić się, czy to jest prawda. Dlatego w przeciągu trzech dni zrobiła rozeznanie, kupiła bilet, wypożyczyła samochód, wynajęła hotel i wyjechała. 
Zrobiła sobie 10-dniową wycieczkę do Mussomeli, małego miasteczka na Sycylii. Kobietę urzekła bogata historia miasta oraz jego mieszkańców i bardzo spodobał się jej pomysł odrestaurowania opuszczonego domu. Według niej miasto przypomina jej dom z dzieciństwa. Ludzie dla niej byli bardzo gościnni i wszyscy chcieli z nią pić kawę. Pośrednicy handlu nieruchomościami przyjęli ją jak siostrę i byli z nią każdego dnia, przez cały jej pobyt tam. Następnie w lipcu 2019 roku została dumną właścicielką trzech zrujnowanych domów, które kosztowały jej 1,10 dolara za każdy z osobna. Sprzedaż posesji potwierdził przedstawiciel Case 1 Euro, czyli organizacji, która jest odpowiedzialna za projekt mieszkaniowy w miasteczku. 

Daniels ma plany wobec opuszczonych budynków. Covid spowolnił jej plany

Rubia przyznaje w wywiadzie dla Insidera, że ma plany na budynki. Każdy z nich będzie mieć inną funkcję. Obecnie pracuje nad budynkiem, który planuje przerobić na galerię sztuki. Jeden dom będzie dla niej a największy, chce przerobić na wellness centrum, aby oddać go społeczności. 
W 2019 roku zaczęła remontować nieruchomości, jednak musiała wstrzymać projekt z powodu pandemii. Przez wybuch COVID-19 nie pozwolono im tam wrócić, więc w zeszłym roku ponownie mogła zacząć remont. Do tej pory ukończyła elewacje dwóch domów, ale nie zaczęła jeszcze ostatniego. 
Daniels pracuje w branży energii słonecznej, dlatego cała ta renowacja to "koncepcja środowiskowa", w której należy przestać budować a zacząć przebudowywać rzeczy, które już mamy. 

Może Ci się też spodobać: 
- Jej bagaż podręczny na lotnisku okazał się za duży. Dzięki kreatywności sprytnie "oszukała" personel
- Wakacje w górach z darmowym noclegiem. Tatrzański Park Narodowy wychodzi do Polaków z wyjątkową propozycją
- Wakacje w górach z psem. Te szlaki możesz przemierzyć u boku swojego ukochanego pupila 

Więcej o:
Copyright © Agora SA