Z tych hotelowych udogodnień lepiej nie korzystaj. Pokojówka zdradza, że nikt nie dba o ich higienę

Tara Bee to pokojówka, która przez lata pracowała w luksusowym hotelu. Jakiś czas temu podzieliła się, jakich rzeczy lepiej nie używać, kiedy wyjeżdżamy w podróż. Nie są one bowiem dokładnie czyszczone. Wśród niektórych sprzętów, znajdują się takie, w których goście hotelowi piorą brudne skarpetki.

Była pracownica hotelowa i pokojówka, jednego z brytyjskich hoteli, Tara Bee, opowiedziała o swojej pracy. Udzieliła rad podróżującym, gdyż niektóre elementy wyposażenia nie są dokładnie czyszczone w apartamentach i znajduje się na nich ogrom zarazków. Pokojówki mają na to zbyt mało czasu, a my tego używamy.

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brud w apartamentach hotelowych. Tych miejsc nie da się szybko posprzątać

Tara Bee niegdyś pracowała jako pokojówka. Na co dzień miała wyjątkowo dużo pracy i tak współpracownice, nie miała kiedy dokładnie wyczyścić niektórych powierzchni. Zazwyczaj na uporządkowanie pokoju personel ma czas od 20 do 45 minut. To wcale nie jest dużo, zwłaszcza kiedy poprzedni goście zrobili niemały bałagan. Nic dziwnego więc, że niektóre przedmioty czyszczone były bardzo powierzchownie. Niestety, mało który podróżnik zdaje sobie sprawę, jak wiele bakterii, kurzu, czy zarazków, znajduje się w apartamentach - i to nie tylko na materacach, dywanach czy w łazience. W krótkim czasie trudno jest dokładnie uprzątnąć umywalkę, kabinę czy przestrzeń za telewizorem. To jednak nie wszystkie miejsca, gdzie powinniśmy uważać.

Tych sprzętów nigdy nie używaj w hotelowych pokojach. Są pełne zarazków

Krótki czas nie pozwala także na dokładne umycie naczyń czy wyczyszczenie czajnika. Tara Bee zdradza w wywiadzie dla Mirror, czego sama nigdy by nie użyła podczas podróży.

Rzecz, jakiej nigdy bym nie użyła w pokoju hotelowym to zdecydowanie dzbanek do wody i szklane naczynia. Zwykle pokojówka po prostu spłukuje te rzeczy w umywalce i suszy tą samą ścierką, jakiej używa do czyszczenia reszty pokoju.

- zdradza szokujące szczegóły była pokojówka. Kobieta dodaje również, że nie raz słyszała, jak goście hotelowi robili szybkie pranie w czajniku, wrzucając do wrzącej wody brudną bieliznę i skarpetki. Tara radzi również, by unikać ekspresów do kawy, a wszelkie naczynia najpierw samodzielnie dokładnie umyć płynem do mycia naczyń i nową gąbką. Warto także zdezynfekować wszelkie podejrzane powierzchnie, takie jak muszla klozetowa, pilot od telewizora, czy klamki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA