Były żołnierz GROMu wyjaśnia, co warto zabrać na survival. Ten ekwipunek pomoże ci przetrwać w lesie

Zastanawiasz się nad swoim pierwszym survivalem? Nie wiesz, co spakować do plecaka na samotną noc w lesie? Zapamiętaj tych kilka porad. Niektóre z nich pochodzą od byłego żołnierza GROMu. Te przedmioty pozwolą ci przetrwać noc nawet na bezludziu.

Survival w ostatnich latach stał się dość popularną formą aktywności i pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Wraz z nieustającym rozwojem technologii ludzie szukają możliwości, jak można odpocząć od mediów społecznościowych i telewizji. Robienie sobie raz na jakiś czas tzw. detoksu od internetu jest dość powszechne, a dla wielu osób samotny wyjazd do lasu pozwala odetchnąć na łonie natury. Co warto zabrać ze sobą na samotną wyprawę w las? Jak przygotować się do survivalu i na czym on polega?

Zobacz wideo "Lasy Państwowe zasłaniają się 'tajemnicą przedsiębiorstwa'. To łamanie wszelkich zasad transparentności"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest survival? Ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego

Survival to nie tylko zabawa, to również poznanie się bliżej z naturą i możliwość wyciszenia się na świeżym powietrzu. Jednak w survivalu chodzi głównie o niezapomnianą przygodę i naukę przetrwania w każdych warunkach. Podczas tej aktywności nauczysz się jak być zdanym tylko na siebie pośrodku niczego, jak zorganizować sobie nocleg, pożywienie czy wodę bez sklepów i telefonów. W ostatnich latach można zauważyć większe zainteresowanie tą formą rozrywki, dlatego dobrze jest wiedzieć, co należy zabrać ze sobą na samotną wyprawę w głąb przyrody. 

Co zabrać na survival? Te rzeczy mogą okazać się bardzo przydatne

Lista niezbędnych rzeczy na survival nie jest wcale długa, ponieważ większość z nich będziesz robił sam lub zdobywał. W jednym z odcinków programu "Pasja w podróży" prowadzący Łukasz Kadziewicz wraz z byłym żołnierzem GROMu przedstawił, co należy zabrać ze sobą w las. Ważnym aspektem jest kompas oraz mapa, dzięki którym nie powinniśmy zgubić się podczas podróży. Mały nożyk, folia grzewcza czy sznurek to również przedmioty, które mogą ułatwić nam survival. Taka przygoda to także sen na łonie natury, dlatego warto zadbać m.in. o śpiwór, karimatę, latarkę i coś ciepłego do ubrania. Survival w lesie kojarzy się również z ogniskiem, dlatego krzesiwo lub zapałki nadadzą się idealnie. Nie zapomnij o prowiancie, takim jak konserwy, suchary czy woda. Z takim ekwipunkiem z pewnością noc w lesie będzie czymś przyjemnym. Podczas pakowania staraj się wybierać rzeczy lekkie, ponieważ plecak będzie obciążał twoje plecy przez całą drogę. 

Może Cię zainteresować:
-Jej bagaż podręczny na lotnisku okazał się za duży. Dzięki kreatywności sprytnie "oszukała" personel
-Ciekawe miejsca w Polsce na jednodniowy wypad. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na krótki odpoczynek
-Wakacje w górach z darmowym noclegiem. Tatrzański Park Narodowy wychodzi do Polaków z wyjątkową propozycją

Więcej o:
Copyright © Agora SA