Słynne muzeum w Paryżu zostanie zamknięte. Bez niego podróż do Francji nie będzie taka sama

Będąc w Paryżu, oprócz wieży Eiffla, punktem wartym odwiedzenia jest także muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej. Wielu turystów przybywających do miasta świateł jedne ze swoich pierwszych wędrówek kieruje właśnie tam. Niestety, już niebawem to kultowe miejsce zostanie zamknięte.

Jakiś czas temu turyści mający w planach odwiedzić Paryż, otrzymali złe informacje. Niestety, ale już niebawem Paryskie Centrum Pompidou zostanie zamknięte. Jeśli planujesz wyjazd do Paryża, pospiesz się, aby zdążyć, odwiedzić to muzeum. Kiedy planowane jest zamknięcie Pompidou i co jest przyczyną takiej decyzji? 

Zobacz wideo "Subtelnie i kobieco", czyli Karolina Gorczyca w Paryżu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Muzeum w Paryżu zostanie zamknięte. Planowano to już od dłuższego czasu

Paryskie Centrum Pompidou to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Paryżu. Powstałe w 1977 roku przyciąga wielu turystów. Jak się okazuje, mogą to być ostatnie chwile na zwiedzanie. Niestety, ale w 2025 roku Pompidou zostanie całkowicie zamknięte na okres 5 lat. Przyczyną są zaplanowane prace renowacyjne i remontowane, których koszt ma wynieść ponad 260 milionów euro. Podczas renowacji do budynku mają zostać dodane przestrzenie dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Nadszedł również czas na przystosowanie muzeum do najnowszych norm przeciwpożarowych oraz usunięcie azbestu z fasady. Dzięki remontom muzeum będzie bardziej ekologiczne i energooszczędne. Pomimo tego kłopotliwej sytuacji turystycznej, część zbiorów z kolekcji będzie można zobaczyć w innych muzeach w Paryżu, np. w Grand Palais.

Wystawa Pierca Brosnana James Bond to prawdziwy artysta. Pierce Brosnan wystawił swoje prace

Co robić w Paryżu? Paryskie Centrum Pompidou - to musisz zobaczyć

Jeśli uda ci się pojechać do Paryża jeszcze przed zamknięciem Centrum Pompidou, warto zobaczyć  m.in. rzeźby oraz obrazy mistrzów, takich jak Picasso, Dali czy Pollock. Co ciekawe, w muzeum znajduje się aż 1036 dzieł, które zostały wykonane przez artystów pochodzących z Polski. Na koniec zwiedzania warto również udać się na dach muzeum, ponieważ widać z niego piękną panoramę Paryża. Wycieczka do stolicy Francji nie może obyć się także bez odwiedzenia wieży Eiffla, którą swoją drogą widać także z dachu muzeum. Co jeszcze warto zobaczyć w stolicy miłości? Na pewno stadion la Defense oraz historyczną dzielnicę Paryża Montmartre.

Kleszcz (zdjęcie ilustracyjne) Tuż za naszą granicą czyha nowy gatunek kleszcza. Jest niebezpieczny

Może Cię zainteresować:
Klaudia Halejcio jak Victoria Beckham pozuje na tle raju. Fani zwrócili uwagę na jej "dziwne" spodnie
Opublikowano listę artystów na 60. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Jest dużo nowych nazwisk
Oto najtańsze miasta w Europie. Jeśli chcesz zaoszczędzić na podróżach, umieść je na swojej "wish list"

Więcej o: