Te plaże są najpiękniejsze na świecie. Sporządzono ranking miejsc, które wyglądają jak z raju

Opublikowano wyniki raportu najpiękniejszych plaż na świecie. Te miejsca zapierają dech w piersiach. Choć większość z nich leży tysiące kilometrów stąd, to na wysokich pozycjach można znaleźć również europejskie wybrzeże. Tu warto wybrać się na wakacje.

Wakacje już niebawem, co oznacza, że jest to ostatni moment na zaplanowanie udanego wyjazdu. Jeśli wciąż nie masz pomysłu, gdzie spędzić urlop, sprawdź ranking najpiękniejszych plaż świata. The World’s 50 Best Beaches to aktualizowany co roku raport, stworzony na podstawie opinii 750 influencerów, dziennikarzy i ekspertów. Na próżno szukać tutaj wybrzeży Morza Bałtyckiego, ale można zainspirować się do zaplanowania niezapomnianej podróży.

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To najpiękniejsza wyspa świata. Dlaczego jest tak wyjątkowa?

Zwykle na wakacje turyście wybierają się do Włoch, Grecji czy Hiszpanii. Rzeczywiście tamtejsze wybrzeża są przepiękne, ciepłe, a woda krystalicznie czysta. Warto jednak zaplanować podróż życia i udać się w nieco dalsze zakątki świata, by poczuć pod stopami śnieżnobiały piasek i zanurzyć się w niewiarygodnie turkusowych falach. Takie miejsca można znaleźć w rankingu najpiękniejszych plaż świata. Pierwsze miejsce w 2023 roku zajęła plaża Lucky Bay w Australii. Głosujących urzekł kolor miękkiego piasku i błękitnego oceanu. Ponadto plaża rozciąga się na długość 5 km, więc bez problemu można uniknąć turystów. Co ciekawe, można się tam natknąć a swobodnie skaczące kangury, które dotrzymają towarzystwa podczas plażowania.

 

Jakie plaże warto zobaczyć? Tu poczujesz się jak w raju

Drugie miejsce w rankingu zajęła plaża Anse Source d’Argent na Seszele. Z pewnością wiele osób kojarzy ją ze zdjęć, które można ustawić jako tapetę w komputerze. Plaża jest otoczona zielonymi palmami i wielkimi głazami. Sprawia wrażenie dzikiej, dzięki czemu można poczuć się tu jak na bezludnej wyspie. Na podium znalazła się także Hidden Beach na Filipinach. Nazwę można przetłumaczyć jako "ukryta plaża" i nie ma się czemu dziwić. To miejsce nie jest dostępne dla każdego turysty, ponieważ otaczają je wysokie, pojedyncze skały i dżungla. Z tego powodu na plażę można dostać się jedynie łódką, lecz dzięki temu jest ona bardziej wyjątkowa. Z europejskich miejsc na wysokich pozycjach znalazła się słynna plaża Nawajo na greckiej wyspie Zakintos oraz plaża Reynisfjara na Islandii.

 

Może Cię też zainteresować:
Tego na lotnisku jeszcze nie było. Mężczyzna mężnie walczył, żeby nie płacić za nadbagaż
Tak Polacy zachowują się w hotelach. Niektóre opowieści aż wywołują rumieńce na policzkach
- Słynne muzeum w Paryżu zostanie zamknięte. Bez niego podróż do Francji nie będzie taka sama

Więcej o: