Powraca wielka atrakcja Zakopanego. Turyści ustawiają się w kolejki, ale ceny pozostawiają do życzenia

Po kilku tygodniach przerwy jedna z najpopularniejszych atrakcji Zakopanego znowu została otwarta dla turystów. Przyjezdni muszą niestety czekać w kolejkach ciągnących się na setki metrów, a koszt biletu nie należy do najtańszych. Skąd zatem brać cierpliwość? Podobno widoki są bezcenne.

Zakopane to jedno z tych miejsc na mapie Polski, które przez cały rok odwiedzają turyści z różnych zakątków świata. Zarówno latem, jak i zimą szczególnie dużą popularnością cieszą się kolejki linowe, a jakiś czas temu jedna z nich została zamknięta. Na szczęście po kilkutygodniowej przerwie technicznej, kolejka linowa na Kasprowy Wierch została ponownie udostępniona dla turystów. Ile kosztuje wstęp oraz jak długo czeka się w kolejce? 

Zobacz wideo Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularna atrakcja w Zakopanem ponownie otwarta. Turyści stoją w kolejkach

Wakacyjne wyjazdy i weekendowe wypady często znajdują swoją metę w Zakopanem. Polacy uwielbiają to miejsce ze względu na piękne widoki oraz sporo atrakcji. 8 maja 2023 roku turyści otrzymali przykrą wiadomość odnośnie zamknięcia jednego z najbardziej obleganych miejsc w mieście. Mowa oczywiście o kolejce linowej na Kasprowy Wierch, która na kilka tygodni przystopowała możliwość zwiedzenia szczytu bez wspinaczki. Przerwa była spowodowana koniecznością sprawdzenia stanu technicznego sprzętu, aby na sezon wszystko było bezpieczne i dopięte na ostatni guzik. Po kilku tygodniach atrakacja ponownie jest gotowa do przyjęcia gości - niestety czas oczekiwania może się wydłużać...

Kolejka na Kasprowy Wierch. Czas oczekiwania i koszt nie zniechęcają turystów

Przerwa techniczna zakończyła się sukcesem i turyści ponownie mogą skorzystać z lubianej kolejki linowej, która prowadzi prosto na Kasprowy Wierch. Niestety ilość oczekujących jest tak duża, że kolejki ciągną się nawet na kilkadziesiąt metrów, a z pewnością będą jeszcze dłuższe. Jedna z głównych atrakcji Tatr ma sporo klientów, jednak jej cena może zmniejszyć tę ilość w tym sezonie. Cena biletu jeśli zakupimy go online, wynosi 109 zł za wjazd w jedną stronę, a w obie strony 129 zł. Bilety ulgowe to koszt 89 zł w jedną stronę i 109 zł w dwie strony.

Oczywiście będąc na miejscu, można wybrać się na  inne kolejki, z których prawdopodobnie skorzystają mniej cierpliwi. Linowo-terenowa kolejka na Gubałówkę także cieszy się popularnością, a koszt wjazdu w dwie strony to jedyne 29 zł, natomiast w przypadku taryfy ulgowej 23 zł (cena dotyczy biletów zakupionych online). Kolejka Jaworzyna Krynicka także pozwoli zaoszczędzić, ponieważ cena biletu online na wyjazd w obie strony wynosi 47 zł oraz 37 zł za bilet ulgowy. 

Może Cię zainteresować:
Tak Instagram zmienił branżę turystyczną. Jesteśmy ofiarami manipulacji i wcale nam to nie przeszkadza
Przechodził przez bramki na lotnisku. Nagle z jego torby wydobył się pisk. Celnicy nie mieli litości
Jeśli marzysz o wakacjach bez tłumów, odwiedź to miasteczko nad morzem. Powita cię prawdziwym spokojem

Więcej o: