W ten sposób unikniesz kolejek na lotnisku. Już nigdy nie będziesz czekać na odprawę w nieskończoność

Wizyta na lotnisku często kojarzy się z wielogodzinną wyprawą i niemałymi kolejkami. Zastanawiasz się, jak uniknąć nerwowego oczekiwania na odprawę? Okazuje się, że jest na to banalnie prosty sposób, który poprawi jakość twoich podróży. Wiele osób o tym nie wie.

Odprawa na lotnisku jest obowiązkiem każdego pasażera, w związku z czym do bramek ustawiają się spore kolejki. Aby nie spóźnić się na lot, większość osób zjawia się na miejscu wiele godzin przed startem samolotu i spędza pół dnia, krzątając się po lotnisku. Jak uniknąć nerwowych sytuacji oraz wielogodzinnej nudy? Dzięki temu możesz wyprzedzić innych ludzi i ze spokojem oczekiwać na otwarcie bramek. 

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Duże kolejki na lotnisku. Dzięki temu możesz być odprawiony jako pierwszy 

Nadanie bagażu oraz kontrola osobista to pierwszy etap podróży samolotem. Jak pokazuje wiele sytuacji, czasami można przeliczyć się z czasem i pojawić na pokładzie zbyt późno, co skutkuje niezwykle nerwową sytuacją. Powodem tego jest zbyt mała liczba okienek kontrolnych i zła przepustowość lotnisk. Jak uniknąć spóźnienia? Standardowa odprawa rozpoczyna się najczęściej około 2 godzin przed startem samolotu. To właśnie wtedy na tablicy odlotów pojawiają się numery bramek, które obowiązują pasażerów danego lotu. Jaki jest tego efekt? Tłum ludzi w jednym momencie rusza do wyznaczonego miejsca. Okazuje się, że taką informację można uzyskać znacznie wcześniej na stronie internetowej danego lotniska w zakładce "odloty". Dzięki temu w momencie, gdy inni zaczną szukać ekranów informacyjnych, ty będziesz już oczekiwać na kontrolę dokumentów

Jak uniknąć długich kolejek na lotnisku? Przygotuj się znacznie wcześniej

Po odprawie następuje czas na kontrolę osobistą, podczas której prześwietlany jest bagaż podręczny oraz inne przedmioty znajdujące się w posiadaniu pasażerów. Spora liczba osób sprawia, że kolejka porusza się bardzo wolno. Chcesz nieco przyśpieszyć ruch? Przygotuj się do kontroli podczas oczekiwania na nią. Stojąc w kolejce, pamiętaj, aby wyjąć z plecaka wszelkie elektroniczne sprzęty (aparat, telefon, laptop, powerbank itp.) oraz płyny o maksymalnej pojemności do 100 ml (zapakuj je w przeźroczysty woreczek). Ponadto, żeby nie narazić się na zatrzymanie przez personel lotniska i dodatkowe przesłuchanie, należy powstrzymać się od przewożenia rzeczy, takich jak: 

  • scyzoryk, 
  • nożyczki, 
  • narzędzia, 
  • substancje łatwopalne,
  • środki chemiczne, 
  • sprzęt sportowy, 
  • broń. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA