Dywany kwiatowe na Boże Ciało. Niedaleko Uniejowa spędzisz czerwcówkę w otoczeniu dobrodziejstw Matki Natury

Boże Ciało i długi weekend czerwcowy już za chwilę - warto więc zaplanować na ten czas relaksujący wyjazd. Odwiedzenie Spycimierza w czerwcu może być świetnym pomysłem. Dywany kwiatowe na Boże Ciało w tej miejscowości robią furorę od lat, a dodatkowo tradycja ta została doceniona przez UNESCO.

Spycimierz to miejscowość znana głównie z niesamowitych dywanów kwiatowych, które można podziwiać na Boże Ciało. Już za kilka dni wiele Polek i Polaków rozpocznie długi weekend, tzw. czerwcówkę. Jeśli nie masz planów, warto wybrać się na podziwianie tej celebracji - to niesamowita tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. 

Zobacz wideo Pasławska: Kościół jest zobowiązany opiekować się ludźmi, powinien się oczyścić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spycimierz dywany kwiatowe 2023. Tradycja doceniona przez UNESCO

Kwiatowe dywany to piękne dzieło sztuki stworzone mozaiki z kwiatów układają się w niesamowity widok podczas procesji w Boże Ciało. Umiejętnie ułożone elementy tworzą obrazy wyglądające jak namalowane, a znajdują się na nich m.in. symbole kościelne i religijne. Wielkość tych abstrakcji może zadziwiać, ponieważ niektóre z nich mają nawet 2 metry długości. Niestety, piękne widoki podczas procesji ulegają zniszczeniu, kiedy to wierni przechadzają się po nich, dlatego warto obejrzeć je jeszcze przed główną Mszą Świętą.

Spycimierz to miejscowość, w której tradycja kwiatowych dywanów trwa od ponad 200 lat. Techniki układania kwiatów przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a tuż przed Bożym Ciałem rodziny wspólnie tworzą piękne mozaiki na trasie przemarszu. Dywany składają się z takich gatunków jak np. habry, maki, bzy, piwonie czy paprocie. Tradycję sypania kwiatowych dywanów doceniło UNESCO, które postanowiło wpisać ją na swoją listę unikalnych i wartych zachowania rytuałów.

Spycimierz na Boże Ciało 2023 zaskoczy mieszkańców. Zaplanowano wiele atrakcji

Tegoroczne obchody święta 8 czerwca są drugim od kiedy tradycja sypania dywanów kwiatowych znalazła się na liście UNESCO. W tym czasie wiele osób ma tzw. długi weekend, dlatego warto z niego skorzystać i wybrać się do Spycimierza, aby obejrzeć niemalże magiczną procesję. Główna Msza Święta po kwietnych dywanach odbędzie się o godzinie 17 i to właśnie w niej warto wziąć udział. Dla pielgrzymów i turystów zapewnione będą punkty pamiątkowe w różnych miejscach trasy oraz będzie można skorzystać ze stoisk handlowych. Dajcie znać, czy macie w planach wybrać się w tym roku na obchody Bożego Ciała do Spycimierza - jeśli tak, na pewno będzie to niesamowite przeżycie.  

Może Cię zainteresować:
Magda Gessler zdradza kulisy "Kuchennych rewolucji". Dementuje mity, które narosły wkoło show
Drapieżne ssaki pojawiły się w kilku gminach. Wydano ostrzeżenie. "Koło sklepu przechodził wilk"
Tak została potraktowana Doda na próbach przed festiwalem w Opolu. Polały się łzy

Więcej o: