Ulubiona wyspa Agathy Christie jest na sprzedaż. Możesz kupić też dom, w którym pisała kryminały

Jeśli uwielbiasz kryminały Agathy Chirstie i masz pod ręką kilka milionów, to ta wyspa może być twoja. Słynna pisarka stworzyła tutaj kilka najpopularniejszych powieści i inspirowała się okolicą do swoich historii. Wraz z wyspą otrzymasz elegancki hotel, jednak cena jest dość wysoka.

Agatha Christie to legenda powieści kryminalnych. Do dziś jest jedną z najpopularniejszych pisarek, a jej książki wydano w miliardach egzemplarzy na całym świecie. Autorka wyróżnia się na tle innych twórców niepowtarzalnym stylem i charakterystyką miejsca akcji. Większość jej historii dzieje się w zamkniętych pomieszczeniach, a mordercą okazuje się być jedna ze zgromadzonych osób. Dzieje się tak m.in. w powieści "I nie było już nikogo", którą autorka napisała podczas pobytu na małej angielskiej wyspie. Dziś można ją kupić za niemałą sumę.

Zobacz wideo [AUTOPROMOCJA] "Chciałabym się za pięć lat utrzymywać z pisania powieści". Co radzi Robert Małecki?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To tu Agatha Christie tworzyła swoje kryminały, Wyspę wystawiono na sprzedaż

Pisarka czerpała inspiracje do swoich książek z miejsc, w których akurat przebywała. Przykładowo "Śmierć na Nilu" napisała po pobycie na wykopaliskach na Bliskim Wschodzie, gdzie pracował jej drugi mąż, Max Mallowan. Najsłynniejsze powieści stworzyła jednak na małej wyspie Burgh Island w rodzinnym hrabstwie Devon. Ta piaszczysta okolica leży w odległości około 30 kilometrów od miasta Playmouth i mało kto tam mieszka. Na wyspie znajduje się zaledwie kilka budynków mieszkalnych, pub oraz  elegancki hotel w stylu Art Deco. To właśnie tu Agatha Christie wymyślała swoje najsłynniejsze historie. Na jednej ze skał znajduje się nawet dom, w którym spędzała całe dnie na pisaniu.

 

Za ile można kupić wyspę? Cena jest niemała

Hotel na wyspie Burgh Island był znany z wizyt popularnych gości. Odwiedzała go nie tylko Agatha Christie, ale także dramaturg Noël Coward czy Beatlesi. Podobno prezydent Stanów Zjednoczonych Dwight D. Eisenhower i brytyjski premier Winston Churchill mieli się tu spotkać przed lądowaniem w Normandii.

Otoczenie prywatnej wyspy jest niepowtarzalne w Wielkiej Brytanii, a hotel, który został w pełni odrestaurowany, jest jednym z najlepszych przykładów działającej architektury Art Deco w Europie

- napisano na stronie Knight Frank, gdzie widnieje ogłoszenie. Cena, jaką trzeba zapłacić za teren jest jednak spora. Wynosi 15 milionów funtów. Oprócz hotelu nowy właściciel dostanie również lądowisko dla helikopterów. Choć oferta jest droga, to z pewnością będzie świetną okazją dla prawdziwego fana książek Agathy Chirstie.

 

Może Cię też zainteresować:
Tom Hanks zdradził nieznane kulisy pracy na planie "Forresta Gumpa". "Moja głowa jest roztrzęsiona"
Niezwykłe znalezisko Włocha. Gigantyczne warzywo miało aż 4 metry. "Zjedliśmy go do pizzy z mozzarellą"
- W tym mieście zaoszczędzisz krocie na atrakcjach. To najtańsze miejsce turystyczne w Europie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.