Planując urlop w Świnoujściu, przejdź się do Niemiec. Piechotą za granicę zwiedzisz kraj sąsiadów za darmo

Jeśli wybierasz się do Świnoujścia, a męczy cię tłok na plażach, przejdź parę kroków dalej, do naszych sąsiadów. Piechotą z Polski dojdziesz do Niemiec w godzinę, a wiedzieć trzeba, że naprawdę warto. Czysty piasek, piękna architektura i możliwość spędzenia czasu za granicą, a wszystko to tanio i blisko.

Świnoujście jest jednym z najchętniej wybieranych kurortów nad Bałtykiem. Cieszy się bowiem jedną z najbardziej zadbanych i najszerszych plaż w naszym kraju. Dla tych, którzy nie przepadają za ściskiem, dobrym rozwiązaniem będzie spacer promenadą prosto do Niemiec. Jedyne czego potrzebujesz, by przekroczyć granicę to dowód osobisty, który i tak zawsze nosisz przy sobie.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Urlop w Świnoujściu o krok od niemieckich miasteczek. Wypad za granicę kilka razy taniej

Świnoujście to wyjątkowe miasto, często wybierane przez Polaków jako miejsce wakacyjnych urlopów i weekendowych wycieczek. Ta malownicza miejscowość położona jest na trzech wyspach: Uznam, Wolin oraz Karsibór. Od zachodu zaś graniczy z Niemcami, do których bardzo łatwo dostać się przymorską promenadą. Bliskość sąsiada sprawia, że wiele osób chętnie wybiera się na niemiecką część wyspy, do której bardzo szybko można dojść przyjemną trasą. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie były nigdy po tej stronie granicy - noclegi w Polsce są bowiem o wiele tańsze niż w Niemczech. Prowadzą do nich ciekawe szlaki rowerowe i spacerowe, przystosowane zarówno dla starszych ludzi, jak i dla dzieci czy osób z pieskiem. Idąc promenadą, co parę kilometrów mamy darmowe toalety oraz ławeczki ułatwiające postój. Na mniej zatłoczonych i o wiele czystszych niemieckich plażach skutecznie odpoczniemy od hałasu i nadmiaru parawanów oraz spróbujemy lokalnej kuchni i napojów. To także doskonałe miejsce dla naszych zwierząt - psy są bowiem na plażach mile widziane.

 

Spokojne miejsca nad morzem. Zwiedź niemieckie miasteczka bez wyjazdu z Polski

Spędzając urlop w polskim Świnoujściu, skorzystajmy z możliwości odwiedzenia na piechotę "cesarskich kurortów" w Niemczech. Tak nazywane są trzy miasteczka, graniczące z naszym krajem i ciągnące się wzdłuż Bałtyku. Odwiedzali je bowiem niegdyś cesarze Niemiec i Austro-Węgier, a nawet królowa Szwecji. Najbliżej Świnoujścia znajduje się miasteczko Ahlbeck, do którego dojdziemy promenadą w niecałą godzinę. Jest to urokliwy kurort, pełen niedrogich restauracji oraz okazałych willi z przełomu wieków. Niesamowite zabudowania robią nie mniejsze wrażenie niż długie molo z przepięknym pawilonem pełnym bardziej wykwintnych lokali. Nieco dalej, za Ahlbeck, idąc wciąż promenadą, dojdziemy do większego miasta Heringsdorf. Jego największą dumą jest drugie co do wielkości molo w Europie. To niezwykła rekonstrukcja starego obiektu, zniszczonego jeszcze w czasach istnienia NRD. Odwiedziny u sąsiadów to doskonała atrakcja również i dla młodszych. Dzieci mają bowiem okazję zanurzyć się na chwilę w innej kulturze, poznać nowe smaki w restauracjach i sklepach oraz zobaczyć zupełnie odmienną architekturę i historię. Podczas urlopu wypoczynkowego w Świnoujściu warto więc zagospodarować trochę czasu na odwiedziny u sąsiadów.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA