To nieprawda, że nie ma już dzikich plaż. W tych miejscach bez tłumów warto spędzić weekend nad morzem

Masz w planach weekend nad Morzem Bałtyckim, ale przytłacza cię tamtejsza ilość turystów? W sezonie wysokim faktycznie ciężko jest znaleźć wolne miejsce na plaży, właśnie dlatego warto odwiedzić dzikie plaże, które nadal istnieją, a mało kto o nich wie. Przedstawiamy te najpiękniejsze.

Zastanawiasz się, którą plażę wybrać na weekend nad morzem w tym roku? Jeśli Mielno, Kołobrzeg czy Trójmiasto znasz już jak własną kieszeń, warto wybrać się na dzikie plaże, na których nie spotkasz tłumów, a jedynie szum fal i przyjemną nadmorską bryzę. O tych nadbrzeżach wie mała ilość osób, choć są uważane za miejsca dla elit... 

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na weekend w Polsce? Pobyt nad morzem może okazać się idealnym pomysłem

Sezon urlopów zbliża się wielkimi krokami, a znaczna część społeczeństwa powoli planuje wyjazdy, rozmyślając, gdzie na weekend warto wybrać się w tegoroczne wakacje. Jeśli masz już dość natłoku obowiązków, miejskiego hałasu i poniekąd także obecności dużej ilość ludzi, warto wybrać się nad morze. Wakacje w towarzystwie morskiej bryzy mogą okazać się jednymi z lepszych - dostarczą ci relaksu, wyciszenia i spokoju, jeśli tylko ominiesz szerokim łukiem plaże publiczne. Znacznie korzystniejszym wyborem będą te dzikie, pozbawione śladów pozostawionych przez ludzkość. Pobyt nad polskim morzem z pewnością pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. 

Dzikie plaże nad Bałtykiem istnieją. Nie brakuje na nich niczego, oprócz turystów

Weekend nad morzem nie musi kojarzyć się z długimi kolejkami po gofra czy z krzyczącym pracownikiem, który chodzi po plaży i sprzedaje prażoną kukurydzę. Jeśli odpowiednio dobrze poszukasz, może okazać się, że nadal istnieje wiele dzikich plaż, na których nie spotkasz tłumów, a oddasz się błogiemu wypoczynkowi w ciszy. Jednym z takich miejsc jest Czołpino, czyli miejscowość w powiecie słupskim w granicach Słowińskiego Parku Narodowego. Dotarcie do plaży wiąże się z pokonaniem wydm, a w tym jedną, która liczy sobie 40 metrów, ale warto. Widoki oraz spokój na plaży wynagradza ciężką przeprawę.

Drugą plażą tego typu jest ta w miejscowości Kopalino.  Aby do niej dotrzeć, musimy wybrać się na dwukilometrowy spacer przez las sosnowy, co już wprowadzi nas w stan relaksu. Niektóre plaże są łatwo dostępne, ale mało popularne, dzięki czemu nadal zachowują status spokojnych, cichych oraz czystych. Takim miejscem jest Radawka - wioska między Dziwnówkiem i Łukęcinem, gdzie wypoczniesz za wsze czasy. Wiele popularnych miejscowości jest co roku obleganych przez turystów, dlatego jeśli chcesz w te wakacje wyciszyć się przy szumie fal, wybierz dzikie plaże nad Bałtykiem i odpocznij jak nigdy wcześniej. 

Może Cię zainteresować
Tak dajesz się oszukiwać na lotnisku. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zwróć uwagę na te ceny i zareaguj
Zaprosił do pokoju więcej osób niż te, za które zapłacił. Gdy właściciel go nakrył, zaproponował wspólne kłamstwo
Wydała 10 tysięcy na wakacje w Grecji. Mrs. Honey nie może sobie tego wybaczyć aż do dziś

Więcej o:
Copyright © Agora SA