Wakacje nad morzem inne niż wszystkie. Zamiast opalać się na plaży, wolimy "wejść prosto w morze"

Wakacje nad polskim Bałtykiem nie wszędzie wyglądają tak samo. To miejsce robi ogromne wrażenie na turystach. Cypel Rewski to niezwykła alternatywa dla standardowych plaż położonych na polskim wybrzeżu. Na czym polega jego wyjątkowość? Tutaj zostaniesz wciągnięty do wody - i to dosłownie.

Znudziły ci się klasyczne kurorty nad polskim morzem? Okazuje się, że wakacje w kraju wciąż mogą być ciekawe. W tym roku warto odwiedzić kaszubski Szpyrek. Tutaj z pewnością nie będziesz cierpieć z powodu braku intrygujących widoków. 

Zobacz wideo Prof. Piskozub: Bałtyk jakiś będzie, ale to już nie będzie ten Bałtyk, który znamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na wakacje nad morzem? Inne kurorty nie mają z tym miejscem najmniejszych szans 

Cypel Rewski znajduje się w Rewie, czyli niewielkiej nadmorskiej miejscowości położonej nad Zatoką Pucką. Ten niezwykły piaszczysty odcinek lądu został nazwany Szpyrkiem. Jego wyjątkowość polega na tym, że ma tylko 50 metrów szerokości, rozciąga się na długości 1 km i wchodzi bezpośrednio do morza. Cypel Rewski jest częścią płycizny na Zatoce Puckiej, zwanej Mewią Rewą, która liczy 10 km długości i sięga Kuźnicy. Ma ona jedynie 1 metr głębokości, przez co podczas spaceru tą nietypową "plażą" można jednocześnie brodzić w wodzie. W najgłębszym miejscu, zwanym cieśniną Głębinka, sięga natomiast 5 metrów. To niewiarygodne zjawisko powstało w sposób naturalny poprzez nakładanie się na siebie piasków oraz osadów i bez wątpienia jest największą wizytówką tejże okolicy

 

Cypel Rewski to moc atrakcji. Już za chwilę rusza tradycyjny spacer po płyciźnie

Największe wrażenie to miejsce robi, gdy ogląda się je z góry, jednak przybywający tam turyści również przecierają oczy ze zdumienia. To idealne miejsce dla miłośników spacerów z pięknymi widokami. Przechadzając się po piaszczystym wale, można odnieść wrażenie, jakby wchodziło się prosto do morza. Tutaj woda naprawdę "wciąga odwiedzających". Ponadto Cypel Rewski jest atrakcyjnym miejscem, dla tych którzy chcą spróbować swoich sił w sportach wodnych. Powodem są sprzyjające warunki pogodowe, a dokładniej wiecznie hulającym wiatr. W pobliżu "magicznej plaży" można znaleźć wiele wypożyczalni sprzętu i szkół, które umożliwiają rozpoczęcie przygody z wybranymi dyscyplinami. Co więcej, turyści mogą spodziewać się tu także innych atrakcji. Jak wspomina "Well", jedną z nich jest tzw. Marsz Śledzia. Jego uczestnicy podejmują się wyzwania przejścia trasy z Kuźnicy do Rewy, w tym przepłynięcia najgłębszego odcinka. Ten odbędzie się już 25 czerwca i zbierze około stu ochotników. To wielkie wydarzenie, które przysparza wielu wrażeń i szansę na spacer, jakiego niektórzy nie przeżyli nigdy wcześniej. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA