Stewardzi zdradzają, jak przetrwać podróże w czasie wakacji. Dzięki temu unikniesz wielu kłopotów

Letnie podróże mogą być zarówno ekscytujące, jak i mocno stresujące. W tym okresie wiele lotnisk jest zatłoczonych, a do tego może dochodzić do opóźnień. Nikt nie ma większego doświadczenia w podróżach niż załoga lotnicza, która widziała już niemalże wszystko. Jakie mają wskazówki dla turystów?

CNN Travel przeprowadziło rozmowę z dwoma stewardami Richem Hendersonem i Andrew Hendersonem oraz stewardessą Essence Griffin, którzy podzielili się swoją wiedzą w zakresie podróży lotniczych. Zdradzili także najważniejsze wskazówki dotyczące letnich podróży. 

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

W których godzinach najlepiej rezerwować loty? Załoga zdradza tajniki spokojnego lotu w sezonie

W letnim sezonie na lotniskach często dochodzi do opóźnień lotów, co nie jest zbyt pożądane przez pasażerów. Takich ekscesów można spokojnie uniknąć, sekret tkwi w tym, o której godzinie podróżujemy. Latanie z samego rana to najlepszy sposób na to, aby uniknąć fali odwołań i opóźnień. Najlepiej wybrać najwcześniejszy lot, gdyż lotniska zaczynają wtedy zmiany, więc nie będzie zbytniej możliwości, aby spotkać się z opóźnieniami. Jest wówczas znacznie mniej problemów, niż w późniejszych godzinach. Należy także wybierać loty w dni, w których jest najmniejsze obłożenie. 

Wakacje last minute bez kłopotów. Dodatkowe wskazówki, które mogą się przydać

Załoga podzieliła się także innymi cennymi wskazówkami, które pomogą nam podróżować w czasie letniego sezonu.  

  • Jeżeli musisz gdzieś być na czas, nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Lepiej to zrobić dzień wcześniej. Dzięki temu eliminujesz całą nieprzewidywalność.
  • Unikaj ciasnych połączeń. Często zauważane są osoby biegające z samolotu do samolotu przez terminale, ponieważ dają sobie minimalne okienko czasowe między połączeniami. Warto sprawdzić inne linie lotnicze, aby dać sobie nieco więcej swobody, w szczególności jeżeli podróż odbywa się na długodystansowej trasie. 
  • Czytaj drobny druczek na rezerwacji. Każda linia lotnicza ma inne zasady i każdy może zaoferować co innego w momencie, gdy coś pójdzie nie tak. Czytanie tego pozwoli uniknąć rozczarowania.
  • Pobierz wszystkie aplikacje. Linię lotniczą, lotnisko i śledzenie lotów. Na czas podróży te aplikacje będą najlepszym przyjacielem, ponieważ można w ten sposób śledzić np. trasę samolotu, na który właśnie czekasz. Pozwoli mieć to również wgląd na ewentualne opóźnienia. 
  • Przyjdź do bramki jak najwcześniej. Co najmniej pół godziny wcześniej, gdyż wtedy zazwyczaj rozpoczyna się wejście na pokład. 
  • Zastanów się, czy bagaż rejestrowany jest konieczny. Dzięki temu unikniesz czekania na bagaż
Więcej o:
Copyright © Agora SA