Letnie remonty szlaków w górach spowodują utrudnienia. Wiemy, które z nich będą zamknięte

Wycieczek po górskich szlakach nie może się doczekać wiele osób, które planują wyjazd w Tatry. Niestety na turystów czekają utrudnienia związane z remontem szlaków. Tatrzański Park Narodowy opublikował komunikat w tej sprawie i poinformował, które drogi zostaną zamknięte.

Każdy, kto planuje w tym roku wyjazd w Tatry, powinien regularnie czytać informacje i komunikaty. Okazuje się, że do wielu miejsc turyści mogą nie mieć możliwości wstępu, ze względu na prowadzone remonty. 

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Letnie remonty szlaków w Tatrach. Robotników czeka sporo pracy

Tatrzański Park Narodowy poinformował, że osoby wybierające się w te wakacje w Tatry, muszą być świadome, że niektóre szlaki nie będą otwarte. Wszystko przez remonty, które są bardzo wymagające. Do całego przedsięwzięcia będzie konieczne wykorzystanie nawet helikopterów. Podczas robót zrzucane są ze szlaków luźne kamienie, dlatego władze postanowiły na czas prac zamknąć całkowicie niektóre z nich, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo odwiedzającym. Jednak z czasem, w miarę możliwości szlaki będą częściowo otwierane. Z pewnością taka informacja może nie spodobać się sporej części turystów, jednak musimy zrozumieć fakt, że lato to czasami jedyny moment, gdy takie prace mogą zostać wykonane. 

Zawsze staramy się, aby remonty miały jak najmniejszy wpływ na organizację ruchu turystycznego, ale ze względów bezpieczeństwa pewne niedogodności są nie do uniknięcia. Z uwagi na długo zalegającą pokrywę śnieżną w wielu miejscach remonty są możliwe tylko latem. Trudno również wyznaczyć dokładne terminy z powodu zmiennej pogody.

- czytamy na Facebooku Tatrzańskiego Parku Narodowego. O których szlakach dokładnie mowa? Oto cała lista miejsc, w których będą prowadzone remonty. 

Te szlaki będą zamknięte. Remonty w Tatrach zaczną się już lada moment

Jednym ze szlaków, który już od 10 lipca zostanie zamknięty, jest odcinek Skrajny Granat – Krzyżne, a wraz z trwaniem sezonu można spodziewać się także okresowych zamknięć na odcinkach Orlej Pręci czy na szlaku prowadzącym z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Szpiglasową Przełęcz. Dodatkowo odwiedzający i lokalsi muszą być także świadomi, że nieco mniejsze utrudnienia mogą spotkać także między Kopami, Halą Gąsienicową, doliną Małej Łąki a wsią Kiry. Już w momencie zakończenia wakacji, po 1 września TPN na Facebooku poinformował także, że możliwe będzie zamknięcie odcinka Doliny Pięciu Stawów Polskich ze względu na remont drewnianych schodów

Więcej o:
Copyright © Agora SA