Z tych ukrytych funkcji Google Maps warto korzystać podczas urlopów. Ułatwią zwiedzanie i nie tylko

Technologia stale się rozwija i wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom użytkowników. Okazuje się, że aplikacja Google Maps ma wiele ciekawych funkcji, o których część osób nie wie. Dzięki nim nasze zwiedzanie może stać się o wiele prostsze. Na przeszkodzie nie stanie nam nawet brak internetu.

Po Google Maps zazwyczaj sięgamy, gdy szukamy najszybszej drogi, która doprowadzi nas do celu. Jak się jednak okazuje, aplikacja może być pomocna także podczas planowania wyjazdu dzięki swoim mało znanym funkcjom. Sprawdź, w czym jeszcze może Ci pomóc Google Maps podczas wyjazdu.

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brak Internetu nie będzie już problemem. Opcja, która pozwala oglądać mapę offline

Jedną z najciekawszych funkcji aplikacji Google Maps, jest korzystanie z mapy bez dostępu do internetu. Ta funkcja może być w szczególnie pomocna podczas podróży do miejsca docelowego, ponieważ gdzieniegdzie dostęp do internetu może być ograniczony. Aby móc korzystać z mapy online, wystarczy wpisać lokalizację, do której chcemy dotrzeć i kliknąć w nią. Potem należy przejść do ikony trzech kropek, która znajduję się w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy opcje "pobierz mapę offline". Teraz odcinek drogi, który jest nam potrzebny, zostanie zapisany w pamięci naszego urządzenia.

Przystanki podczas trasy. Można je w prosty sposób dodać do głównej drogi

Kolejną ciekawą funkcją jest zaznaczanie na mapie ciekawych miejsc, które chcemy zwiedzić na wybranej trasie, w ramach danego odcinka. Nie trzeba pojedynczo wpisywać poszczególnych miejsc, wystarczy je dodać. Można wyznaczyć jedną drogę, która będzie się składać z wielu punktów docelowych. Jak to zrobić? Należy wyznaczyć miejsce rozpoczęcia i zakończenia trasy, a następnie kliknąć ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu i wybrać opcję "dodaj przystanek".  

Na trasie można również zaznaczyć takie lokalizacje jak: restauracje, sklepy czy stację benzynową. Nie musimy znać konkretnej nazwy, wystarczy znów kliknąć trzy kropki i wybrać "szukaj na trasie". Teraz wystarczy wpisać miejsce, które chcemy odwiedzić lub wybrać obiekt z listy proponowanej przez aplikację. Dzięki temu do mapy zostanie dodany przystanek, do którego chcemy się udać.

Te opcje pozwolą nam poznać odwiedzane miejsca. Wybierz, co chcesz zobaczyć

W Google Maps istnieje również opcja, by zaznaczyć miejsca, które chcemy odwiedzić. Można dodać je do specjalnie stworzonej listy. Wystarczy odpalić aplikację, wybrać miejsce, które chcemy zobaczyć i kliknąć "zapisz". Teraz możemy dodać je do nowej lub już istniejącej listy. Kiedy zobaczymy już to miejsce można je później z listy wykreślić. Dzięki tej aplikacji możemy także dowiedzieć się, co warte jest odwiedzenia w danym miejscu. Zarówno Google, jak i użytkownicy tworzą listy turystyczne, które później mogą być oceniane przez użytkowników. Wystarczy wpisać nazwę miasta, a później kliknąć pole wyświetlające się w dolnej części ekranu. Przewijamy na sam dół, aż dotrzemy do "Polecanych List". Teraz możemy wybrać listę, która najbardziej przypadła nam do gustu i kliknąć "obserwuj". 

Więcej o:
Copyright © Agora SA