Plaża Sarbinowo jest jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem. To doskonałe miejsce na wakacje

Jeśli marzysz o wakacjach nad polskim morzem, ale zależy ci na niewielkiej liczbie turystów i kameralnym klimacie, wybierz Sarbinowo. Na pięknej plaży zrelaksujesz się i w spokoju poleżysz nad Bałtykiem. Co wyróżnia to miejsce na tle innych nadmorskich kąpielisk?

Sarbinowo to niewielka miejscowość letniskowa w województwie zachodniopomorskim, charakteryzująca się zadbaną, piaszczystą plażą o długości około 100 metrów. Choć wieś cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, to nadal uświadczymy tam spokoju oraz kameralnej atmosfery. Zobacz, dlaczego warto tam się udać.

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na wakacje? Plaża nad Bałtykiem w Sarbinowie zachwyca drobnym piaskiem i krajobrazami

Bałtyckie wybrzeże ma do zaoferowania naprawdę sporo malowniczych miejsc, w których będziemy mogli doskonale wypocząć. Jednym z nich jest 100-metrowa piaszczysta plaża w Sarbinowie, która swoim położeniem zachęca turystów do kąpieli w morzu oraz relaksacyjnego opalania. W porównaniu do wielu innych nadmorskich miejscowości odpoczynek na niej jest możliwy bez ciągłego przeciskania się przez parawany i obcowania z tłumem urlopowiczów. Krajobrazy zachwycą niejednego wielbiciela Morza Bałtyckiego, a delikatny, drobny piasek sprawi, że spacery po plaży będą codziennym rytuałem. To, co wyjątkowo zachwyca turystów, to spotykane w niektórych miejscach wydmy. Im dalej będziemy spacerować brzegiem morza w stronę pobliskich Gąsek, gdzie znajduje się jedna z najwyższych w Polsce latarni morskich, tym będzie ich więcej. W pobliżu Sarbinowa nie brak jednak atrakcji dla par oraz rodzin z dziećmi.

Atrakcje nad polskim morzem. Plaża w Sarbinowie to doskonałe miejsce dla całych rodzin

Plaża Sarbinowo to idealne miejsce na urlop nie tylko dla singli, ale i dla rodzin z dziećmi. Nie uświadczymy tu problemów ze znalezieniem wolnego miejsca, a kąpielisko jest nad wyraz bezpieczne. Woda jest czysta i przejrzysta oraz nieco cieplejsza niż w miejscowościach położonych na wschodzie Polski. Ponadto, w okresie wakacyjnym jest dodatkowo strzeżone przez ratowników w godzinach od 10 do 17. Plaża została także wyposażona w toalety, kosze na śmieci, a nawet posiada specjalne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Niestety, na jej teren nie można wprowadzać zwierząt, choć dla niektórych takie rozwiązanie z pewnością okaże się zaletą. Dobrą alternatywą dla tych, którzy zamiast wylegiwania się na piasku wolą pochodzić, będzie spacer kamienną promenadą. Warto wziąć pod uwagę wyjazd do Sarbinowa, planując tegoroczne wakacje nad morzem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA