To najmniejsze miasto świata od lat zachwyca turystów. Ma niezwykłą historię, która poruszy każdego

Okres wakacyjny już trwa, więc wielu turystów szuka miejsc na ciekawy pobyt. Jeśli nadal nie wiesz, gdzie na wakacje za granicę, mamy świetną propozycję. To miasto jest najmniejsze na świecie, jednak zachwyca odwiedzających na każdym kroku.

Wakacyjne wyjazdy to zazwyczaj te poza granice kraju. Często szukamy miejsc, w których natkniemy się na lepszą pogodę, mniejsze ceny i wiele atrakcji. A co, gdyby udać się do najmniejszego miasta na świecie, w którym pogoda zachwyca, zabytków nie brakuje, a wielkość miejsca sprawia, że relaks i błoga cisza będą gwarantowane? Ta miejscowość nie znajduje się wcale daleko od naszego kraju! Wielu Polaków udaje się do tego państwa co roku. 

Zobacz wideo Prąd rozrywający wciąga w głąb morza. Bądź uważny, gdy jesteś na plaży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje 2023. To najmniejsze miasto świata jest warte odwiedzenia

Jeśli w tym roku masz ochotę wyjechać w ciche i spokojne miejsca, z dala od zgiełku miasta i imprez, warto zatrzymać się przy miejscowości Hum w Chorwacji, czyli przy najmniejszym mieście świata. Chorwacja to Państwo, które co roku odwiedzane jest przez wielu turystów z naszego kraju i nic w tym dziwnego, ponieważ jest tam piękna pogoda, cudowne zabytki i widoki, które zapierają dech w piersi. W te wakacje, zamiast udać się tam, gdzie zawsze i gdzie wszyscy, zaplanuj wyjazd w bardziej oryginalne miejsce, jakim jest miasto Hum. Miejscowość ma zaszczyt znajdować się w Księdze Rekordów Guinnessa, ale to nie wszystko, co ją wyróżnia. Dowiedz się, co robić w Hum i dlaczego warto tam pojechać.

Pomysł na wakacje. Najmniejsze miasto świata znajduje się w Chorwacji. Co zobaczyć w Hum?

Miasto Hum położone jest na wzgórzu pośród zielonych krajobrazów Istrii, co nadaje mu sielankowego charakteru. Spacerując po Hum można zobaczyć wiele zabytkowych uliczek, kościołów i domów, które sprawiają, że turysta czuje się jak przeniesiony w czasie. Miasteczko na ten moment nie jest zbyt popularne, dlatego uwielbiają je osoby, które poszukują miejsca do odpoczynku w ciszy i bez tłumów. Miejscowość składa się tylko z dwóch ulic, jednak nie brakuje tam m.in. restauracji, w których zjemy pyszne regionalne dania. W Hum warto zobaczyć bramę miejską, która pochodzi z XI wieku oraz barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z 1802 roku. Podczas zwiedzania warto iść także do muzeum, które poświęcone jest historii powstania miasta. Miasteczko znajduje się 200 km od stolicy Chorwacji, więc jeśli wybierasz się do Zagrzebia, warto zorganizować jednodniową wycieczkę także do Hum. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA