Te linie najczęściej odwoływały loty. Wiemy, na których miejscach znalazły się: LOT, Ryanair i Wizz Air

Tanie linie lotnicze kojarzą się nam z niską jakością i częstym odwoływaniem lotów. Jednak jak się okazuje, wcale tak nie jest. Najwyższy wskaźnik odwołanych podróży należy do innych przewoźników, co może nieco zaskoczyć. To te linie lotnicze odwoływały loty najczęściej.

Jeśli mowa o odwoływanych lotach czy niskim komforcie podróży, od razu wiele osób myśli sobie o takich przewoźnikach jak np. Ryanair czy Wizz Air. Jednak nie mają się one czego wstydzić, a jedynie mogą być z siebie dumne. Jakie linie lotnicze odwołują loty najczęściej? Ta informacja może zaskoczyć wiele osób. Wyniki badań firmy FlightRight pokazują wszystko czarno na białym. 

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te linie lotnicze odwołują podróże najczęściej. Analiza niemieckiej firmy FlightRight 

FlightRight to znana niemiecka firma, która zajmuje się głównie prawami pasażerów. Jakiś czas temu przeprowadziła analizę 25 linii lotniczych, które latają w Europie i najczęściej odwołują swoje loty. Badanie trwało od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 roku i wbrew pozorom na podium nie znajdują się znani i tani przewoźnicy. Jak czytamy na stronie hna.de, w ujęciu procentowym najwięcej odwołanych lotów miała linia British Airways, której wynik wyniósł 3,31 procent na 120 tysięcy połączeń w okresie trwania analizy. Na drugim miejscu znalazła się Lufthansa Cityline z wynikiem 2,62 procent na 42,4 tys. lotów. Ostatnie miejsce na podium zajęła linia lotnicza Eurowings, gdzie odwoływano 2,46 procent lotów spośród łącznej liczny 56,3 tysiąca połączeń. A jak sytuacja przedstawia się u tanich przewoźników? Okazuje się, że znana linia Ryanair znalazła się na 19. miejscu z wynikiem 0,55 procent odwoływanych lotów na liczbę 455 tysięcy wykonanych podróży. Drugi popularny przewoźnik Wizz Air zajął 21.miejsce z wynikiem 0,45 procent na 72,5 tys. lotów. Natomiast LOT uplasował się na  22. miejscu z 0,36 procentami odwołanych lotów spośród 72 558 wszystkich zaplanowanych podróży.

Co wpływa na odwoływanie lotów? Te przyczyny są uznawane za najczęstsze

Odwoływane loty nie są nigdy decyzją, którą łatwo podjąć. Niestety, ale czasami warunki pogodowe nie sprzyjają i linie lotnicze wolą odwołać podróż, niż narażać pasażerów i siebie na niebezpieczeństwo. Bardzo częstą przyczyną nieodbycia się jakiegoś przelotu są także strajki, o których dobrze wiedzą pasażerowie niemieckich lotnisk, gdzie na początku roku było ich całkiem sporo. Czasami lot może się nie odbyć jeśli załoga zauważy problemy techniczne. Takich sytuacji nie jest co prawda dużo, ponieważ lotniska i wszelkie kadry pracownicze starają się dopinać wszystko na ostatni guzik, jednak nie zawsze się to udaje.

Więcej o:
Copyright © Agora SA