Wiemy, gdzie spędzić wakacje 2023 w Grecji. To najpiękniejsze wyspy, które co rok przyciągają turystów

Gracja jest niezwykle popularna wśród turystów. Znacznie częściej jednak jako cel podróży wybierane są wyspy należące do tego kraju niż stały ląd. Łączą one malownicze widoki z niesamowitymi zabytkami. Wybraliśmy trzy z najpiękniejszych greckich wysp, które warto odwiedzić podczas urlopu.

Grecja jest często wybieranym przez turystów kierunkiem, a największą popularnością cieszą się w szczególności greckie wyspy. Do wyboru mamy ich naprawdę dużo, a każda z nich oferuje inne ciekawe atrakcje. Wybraliśmy kilka najpiękniejszych wysp, które warto wziąć pod uwagę, planując swój urlop za granicą.

Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kos, czyli "pływający ogród Morza Egejskiego". Ta wyspa ma wiele do zaoferowania

Wyspa Kos położona jest na Morzu Egejskim zaledwie cztery kilometry od wybrzeży Turcji. Tutaj można znaleźć jedne z najpiękniejszych w całej Grecji plaż. Dzięki krystalicznie czystej wodzie są tu idealne warunki do nurkowania. Oprócz tego na Kos jest wiele ciekawych miejsc, które są warte zobaczenia. Zalicza się do nich wyspa Nissyros, na której znajduje się aktywny wulkan hydrotermalny, jedyny na świecie, do którego krateru można wejść.  Kos kusi również wieloma zabytkami i greckim klimatem. Ta grecka wyspa często nazywana jest również "pływającym ogrodem Morza Egejskiego". Znaleźć można tutaj gaje oliwne, sady owocowe oraz ogrody prezentujące śródziemnomorską roślinność.

Grecja Zakynthos. Jedna z najpopularniejszych wśród turystów wysp

Zakynthos jest bardzo popularną wyspą wśród turystów. Należy on do greckiego archipelagu Wysp Jońskich. Oprócz pięknych piaszczystych plaż, białych klifów oraz wspaniałych Błękitnych Grot, wyspa ta została wybrana jako miejsce lęgowe ogromnych żółwi. Znajduje się tutaj również najsłynniejsza plaża w całej Grecji. Navagio znana lepiej jako Zatoka Wraku, na której znają się białe skały schodzące wprost do morza i oczywiście wrak statku, od którego plaża wzięła swoją nazwę. Dodatkowo na wyspie znajduje się również Xigii, czyli naturalne siarkowe SPA. Podobno można się w nim nawet odmłodzić. Dla miłośników wspinaczek polecane jest zobaczenie zachodu słońca na szczycie najwyższego na Zakynthos klifu - Kampi.

Korfu Grecja - największa wyspa Archipelagu Jońskiego. Tu historia spotyka się z pięknymi widokami

Korfu jest największą wyspą Archipelagu Jońskiego, rozciągającego się u północno-zachodniego pogranicza Grecji. Wyspa ta zlokalizowana jest pomiędzy Bałkanami a Półwyspem Apenińskim, niemal dokładnie w miejscu spotkania się wód mórz Jońskiego i Adriatyckiego. Jest to prawdziwa gratka dla turystów, ponieważ Korfu łączy ze sobą historyczne bogactwo z malowniczą przyrodą i pięknymi plażami. Miłośników gór zachwyci Pantokrator, najwyższe wzniesienie wyspy, na które można się dostać krętą drogą. Na samej górze zlokalizowany jest grecki kościół. Warto również wybrać się na rejs po zatoce Paleokastritsa, gdzie można podziwiać malownicze groty. Według Odysei w jednej z nich przebywał sam król Itaki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA