Warszawa - atrakcje dla młodzieży. Co robić, gdy pogoda za oknem nie dopisuje? Atrakcje na deszczowe dni i nie tylko

Interesuje Cię Warszawa? Atrakcje dla młodzieży można tu spotkać na każdym kroku. Jak zorganizować czas nastolatkom w stolicy? Sprawdź z nami przewodnik po wyjątkowych adresach i daj się zaskoczyć.

Ciekawe miejsca w Warszawie dla młodzieży - dobry plan to podstawa 

Przerwa od zajęć szkolnych przynosi upragnione poczucie wolności od obowiązków, ale po pewnym czasie też nudę. Jak wyjść poza ekran telefonu? Oprócz spontanicznych spotkań w gronie przyjaciół warto pójść o krok dalej i stworzyć własną mapę miejsc, na które na co dzień brakuje nam czasu. Poniżej prezentujemy listę 10 pomysłów na atrakcje w Warszawie dla młodzieży. Co warto zobaczyć jeszcze tego lata? 

Warszawa - atrakcje dla młodzieży. Muzeum Świata Iluzji 

Zaliczane do grona najbardziej oryginalnych muzeów w stolicy. To tutaj można spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość pod innym kątem, który wymyka się naszym zmysłom. Paradoksy, złudzenia optyczne, trzeci wymiar? W tym miejscu wszystko jest możliwe. Jakie jeszcze ciekawe atrakcje dla młodzieży można znaleźć w Warszawie? Poniżej kolejne punkty na rozrywkowej mapie stolicy. 

Adres: Rynek Starego Miasta 21

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Atrakcje dla nastolatków - Warszawa. Niewidzialna Wystawa 

Co stanie się gdy zgaśnie światło? Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa podróż do świata ciemności, podczas której uczestnicy muszą sprawdzić się w codziennych czynnościach bez pomocy zmysłu wzroku. Nie jest to jednak podróż w pojedynkę, niewidomi oraz niedowidzący przewodnicy wskażą właściwy kierunek. To jeszcze nie koniec naszych propozycji na atrakcje dla nastolatków w Warszawie. Zastanawiasz się, gdzie zorganizować magiczne urodziny? Poniżej znajdziesz odpowiedź. 

Adres: al. Jerozolimskie 123a 

Atrakcje dla młodzieży - Warszawa i Stadion Narodowy 

Jeśli poszukujesz ciekawych atrakcji dla młodzieży w Warszawie, wybierz się na Stadion Narodowy. Miejsce nie tylko dla miłośników sportu, kultowe boisko może być fantastycznym tłem do amatorskiej sesji foto. Co więcej, na terenie obiektu organizowane są liczne koncerty oraz spotkania tematyczne. Na Stadionie Narodowym można zorganizować nawet urodziny. Stadion Narodowy zapewnia też atrakcje dla rodziców, którzy podczas zabawy nastolatków mogą zwiedzić obiekt z przewodnikiem. 

Adres: al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Atrakcje w Warszawie dla młodzieży - Browary Warszawskie 

Browary Warszawskie to miejsce pełne atrakcji dla młodzieży. Koncerty, zielony ogród oraz całe przekrój barów, kawiarni i restauracji. Na terenie Browarów Warszawskich nie można się nudzić. To idealne miejsce na pierwszą randkę lub spotkanie z przyjaciółmi. 

Adres: Grzybowska 60

Warszawa dla młodzieży - Łazienki Królewskie 

Wymarzone miejsca dla młodzieży w Warszawie? Królewska kolekcja obrazów, amfiteatr, oranżerie, teatr dworski, Pałac Myślewicki oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Przez okrągły rok Łazienki Królewskie to jedno z najciekawszych miejsc w stolicy. Warszawa pięknie opowiada też dawne historie

Adres: Agrykola 1

Atrakcje: Warszawa dla młodzieży - Multimedialny Park Fontann 

Kultowe miejsce spotkań, które wieczorem kusi kolorową feerią barw. Multimedialny Park Fontann to idealna sceneria dla romantycznej randki oraz miejsce do ładowania baterii. Warszawa dla młodzieży przybiera pozytywne barwy. 

Adres: Skwer 1 Dywizji Pancernej WP

Warszawa - atrakcje dla nastolatków. Bulwary wiślane

Bulwary wiślane to kolejne atrakcyjne miejsca dla nastolatków w Warszawie, które warto odwiedzić nie tylko w wakacje. To tutaj tętni życie i bawi się "młoda Warszawa". Liczne knajpki zapraszają nie tylko na dobre jedzenie, ale też do tańca. 

Stolica latem - propozycje na wakacje

Co jeszcze można robić w stolicy? W poszukiwaniu ciekawych atrakcji w Warszawie warto wybrać się do kina w starym stylu. Poniżej lista studyjnych obiektów, które nadal czarują dawnym blaskiem: 

 • Kino Studyjne ADA, Księdza Juliana Chrościckiego 14
 • Kino Luna, Marszałkowska 28
 • Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23
 • Kino Iluzjon, Ludwika Narbutta 50A
 • Amondo Kino, Żurawia 20, Żurawia 18
 • Kino na boku - Kino na Białołęce, Vincenta van Gogha 1
 • Kino Akademickie, gen. Sylwestra Kaliskiego 25a
 • Kino Świt Targówek, Wysockiego 11
 • Kino Muranów, Gen. W. Andersa 5
 • Kinoteka w PKiN, Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1
 • Kino Elektronik - MCKM, gen. Józefa Zajączka 7
 • Kino Syrena, Rynek Starego Miasta 42
 • Kino Wisła, plac Thomasa Woodrowa Wilsona 2
 • Kino Atlantic, Chmielna 33
 • Kinokawiarnia Stacja Falenica, Patriotów 44b

Warszawa i atrakcje dla młodzieży. Co robić, gdy pogoda jednak dopisze?

Jak wakacje to koniecznie nad wodą. Oprócz Zalewu Zegrzyńskiego w centrum miasta też można liczyć na orzeźwienie na przykład na jednym z miejskich basenów. Poniżej lista najciekawszych obiektów, gdzie można popływać: 

 • Park Wodny Moczydło
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ochota
 • Pływalnia Pingwin 
 • Basen Wojskowej Akademii Technicznej
 • Basen w chmurach w Pałacu Kultury

Zobacz też: Dolina Pięciu Stawów Polskich - miejsce, które każdy Polak powinien zobaczyć na własne oczy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.