Najtańsze wakacje za granicą 2023. Za wypoczynek zapłacisz prawie o połowę mniej niż w Polsce

Wakacje za granicą wcale nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami. Wręcz przeciwnie, czasami za wypoczynek zapłacimy znacznie mniej niż w naszym kraju. O jakich państwach jest tu mowa dokładnie? Przedstawiamy trzy propozycje na najtańsze wakacje za granicą 2023. Oferują więcej niż niskie ceny.

Większości osób wakacje zagraniczne wydają się atrakcyjniejsze niż te w Polsce. Jest to okazja nie tylko do zobaczenia nowych miejsc, ale i poznania ciekawych kultur. Dokonując wybory konkretnego miejsca, warto jednak też patrzeć na ceny, ponieważ czasami pobyt za granicą może okazać się oszczędnością.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie Polacy wybierają się na wakacje za granicę? Różnice w cenach zaskakują

Według danych opublikowanych przez portal Business Insider, najwięcej Polaków wybiera się do Chorwacji. Ten kierunek zagranicznych podróży deklarowało aż 18% ankietowanych. Kolejne miejsca to Grecja i Hiszpania. Okazuje się jednak, że Chorwacja jest droższa od Polski o 5,4%, a Grecja aż o 7,9%. Najlepiej pod względem cen z tej trójki wypada Hiszpania, gdzie ceny są wyższe o 1,4%. Gdzie zatem ceny restauracyjno-hotelarskie są najtańsze w porównaniu do naszego kraju. Macedonia Północna to ceny aż o 44,9% niższe. Turcja i Albania natomiast oferują ceny niższe o 41,6%. Kraje te zatem niewątpliwie warto odwiedzić, i to nie tylko ze względu na korzyści finansowe.

Najtańsze wakacje za granicą 2023. Macedonia Północna, Albania i Turcja czekają na turystów

Macedonia Północna to kraj położony na Bałkanach, niemal na samym środku Półwyspu Bałkańskiego. Odwiedzając to państwa pozycją obowiązkową do zobaczenia, jest Jezioro Ochrydzkie, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To również idealny kierunek podróży dla miłośników górskich wędrówek, gdyż niemal 80 procent Macedonii zajmują pasma górskie.

Albania to kolejna propozycja na Bałkanach. Jest popularniejsza niż Macedonia, więc możemy spotkać tu większe tłumy, choć trudno nazwać to zatłoczonym państwem. Miasta szczególnie warte uwagi to Durres, Ksamilu, czy Sarandy, które zachwycają historią, kulturą i krajobrazami. Bardzo ciekawą opcją jest też rejs po jeziorze Koman.

Ostatnia na podium najtańszych kierunków znalazła się Turcja, choć w niczym ona nie ustępuje poprzednikom. Turcja to bogactwo kultury i mnóstwo zabytków do zwiedzania, wśród których można wymienić Błękitny Meczet czy muzeum Haga Sophia. Odpoczniemy tu również na pięknych plażach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Turcja jest znana z bardzo dobrych warunków pogodowych, i to nie tylko w sezonie, więc odwiedziny możemy zaplanować także w inne pory roku. Pobyt w tym państwie nie może też obyć się bez skosztowania pysznej kuchni tureckiej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA